3000 TL APU Sistem Toplama

LordOfFats

Centipat
Bu dönem sonunda bilgisayar toplamak istiyorum. Ama aklıma takılan bir şey var. Sizce APU sistem toplamak mantıklı mıdır?
Not: Bütçe en fazla 3000-3200 lira.

Son düzenleyen: Moderatör:
Forumda bir konuda görmüştüm APU sistem 1050 mobil gücündeydi. Ufak tefek oyunları oynamayı düşünüyorsanız gayet mantıklı ama bana göre APU sistem toplayıp ileride gidip ekran kartı takmak çok mantıklı değil. 3200 Liraya falan ortalama bir sistem toplanabilir diye düşünüyorum.

Ben bu yaz 2000-2500 bütçe ile sizin gibi APU sistem topladım. Özellikleri ayrıntılı olarak imzada yazıyor. Aslında sistemim gayet stabil ve güzeldi günlük işler ve eski oyunlarda iş görüyordu fakat bir yere kadar.Bir de o zaman r5 1600 fiyatı bu kadar uygun değildi. Yani size tavsiyem nasıl olsa sonra ekran kartı eklerim diye dahili grafiğe boşuna para vermiş olmayın. Sizin yerinizde olsam o bütçe ile APU toplamazdım.

Bu dönem sonunda bilgisayar toplamak istiyorum. Ama aklıma takılan bir şey var. Sizce APU sistem toplamak mantıklı mıdır?
Not: Bütçe en fazla 3000-3200 lira.
Attığım sisteme Gigabyte B450M anakartı ekleyip satın almanız çok daha iyi olacaktır yada SSD'yide değiştirebilirsiniz.

Bu bütçede APU sistem toplamak mantıklı değil R5 1600, RX 580 ikilisi yaparsanız APU sistemden 2 3 kat daha iyi performans alırsınız.

Attığım sisteme Gigabyte B450M anakartı ekleyip satın almanız çok daha iyi olacaktır yada SSD'yide değiştirebilirsiniz.
Bence orda herşeyden önce güç kaynağı değişmeli

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı