3000 TL bandında sıfır ve ikinci el laptop önerisi

Grimwood

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, laptop arayışında olan arkadaşların konularına birazcık salça oldum ama kesin karşılaştırma açısından yeni konu açmak mantıklı geldi.

Şu an elimde iki adet alternatif bulunmakta;

İkinci el ve 2300 TL fiyatında.

Acer Aspire E15.
Teknik özellikler
Ekran: 1366x768.
İşlemci: i5 8250U 1.6 GHz Turbo Boost ile 3.6 GHz.
Ekran: 15.6 inch.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce MX150.
RAM: 8 GB DDR3.
HDD: 1TB

Ya da sıfır 2750 ila 3000 TL arasında değişen fiyatıyla;

Lenovo V155.

Ekran: 1920x1080.
İşlemci: AMD Ryzen 3500U.
Ekran kartı: Vega 8 (dahili)
RAM: 12 GB DDR4.
SSD: 256 GB.

Sizin gözünüzden hangisi daha mantıklı olur? Malum bütçe kısıtlı 3000 TL'yi Max 50 lira aşılabilir.
Fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar. Fikir belirten arkadaşlara da şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence Lenovo marka olan cihazı tercih etmlisiniz. Ekran çözünürlükleri ve SSD'den dolayı bunu söylüyorum. 15.6" ekranda şahsen 1366x768'i kullanamıyorum. O ekran Full HD çözünürlük ile güzel oluyor. SSD konusunda zaten çok söze gerek yok, hayatı değiştiriyor resmen.

Elimde fazladan Samsung 860 Evo 256 GB SSD bulunuyor zaten hocam. Almışken 0 almak ve Full HD kullanmak bana da mantıklı geliyor. Çok oyun oynamıyorum ama Vega 8 iş görecek bir APU bakalım. Gelecek dönütlere göre fikrimi şekillendireceğim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı