3000 TL bütçe ile F/P bilgisayar

Sinefileng

Kilopat
Daha fazla  
Monitör dahil şekilde 3000TL bütçe ile bir sistem dizeceğim, biraz donanım bilgim var fakat sizlerin de tavsiyesini almak istedim.

İleriye dönük oyun için bir sistem olsun istiyorum, taksitli alacağım için parçaları tek yerden almak daha uygun olacak benim için. Vatanda hazır sistem var 2400 liraya fakat anakartı OC için uygun değil bu yüzden almak istemiyorum onu, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Bana sorarsan hiçbir teknoloji ileriye dönük değildir. Yarın bir bakmışsın Ryzen v.2 çıkmış ve eski anakartlarda çalışmıyor aynı 1151 v.2 gibi düşün ;) Şuan hangisi bütçene yetiyorsa onu al. Vatanda sormuş olduğun sistemde frisby marka kasa ve psu var aslında o sistem kasadan kaybediyor. Ben overclock yapmak istiyorum diyorsan R3 1300X ile Asus Prime B350m-k iyi bir ikili olabilir.

Bana sorarsan hiçbir teknoloji ileriye dönük değildir. Yarın bir bakmışsın Ryzen v.2 çıkmış ve eski anakartlarda çalışmıyor aynı 1151 v.2 gibi düşün ;) Şuan hangisi bütçene yetiyorsa onu al. Vatanda sormuş olduğun sistemde frisby marka kasa ve psu var aslında o sistem kasadan kaybediyor. Ben overclock yapmak istiyorum diyorsan R3 1300X ile Asus Prime B350m-k iyi bir ikili olabilir.
Kasa önerisinde bulunabilir misiniz ve sistemi taksit yapabilmek için tek siteden toplamam gerekiyor, site önerisi de verebilir misiniz

Güç kaynağı olarak ZALMAN ZM600-GLX bu modele iyi deniliyor, siz ne düşünüyorsunuz

@Neko Hocam yardımcı olabilir misin sistemi dizmem konusunda

Güç kaynağı olarak ZALMAN ZM600-GLX bu modele iyi deniliyor, siz ne düşünüyorsunuz

@Neko Hocam yardımcı olabilir misin sistemi dizmem konusunda
Bahsetmiş olduğun üründe gayet kalitelidir. Önemli olan güç kaynağının 12V kanalından kaç Watt verdiğidir. Zalman 540w verebiliyor, kcas-600'de 12V kanalından 540w verebiliyor.

3000₺ monitör dahil sistem tavsiyesi istiyorsunuz değil mi?

@RealtimeUfuk Teşekkürler hocam
@Neko Evet monitör dahil 3000 TL lik bir sistem

3000₺ monitör dahil sistem tavsiyesi istiyorsunuz değil mi?
Ryzen 3 1200

Sistemin bu parçaları bu şekilde olacak fakat kasa, psu ve monitör konusunda pek bilgim yok onlar için öneride bulunabilir misiniz 3000 lira bütçem var ama aşabilir biraz

Dosya Ekleri

• 123.jpg
    123.jpg
    35,6 KB · Görüntüleme: 59
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı