3000 TL bütçe ile işlemci önerisi

Musap5

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar. 3000 TL bütçe var. Bu bütçeyle en iyi işlemci tavsiyeniz nedir? Ekran kartı R7 200 series anakart G31M-ES2l anakart değiştirmem illa gerekir mi? Teşekkürler.

0 olarak alabileceğiniz en iyi parçalar. Ekran kartınızın tam modelini+i3 10100F 16 GB RAM oyun testi olarak YouTube'a yazarak bakabilirsiniz.
Ekran kartımın tam modelini bilmiyorum baktığımda a r7 200 diye hatırlıyorum okadar iyi bisey degil eski birde yanlış anlamayın genelde bana amd işlemciler önerdiler oyun için ama sizin önerdiğiniz iyimidir

Ekran kartımın tam modelini bilmiyorum baktığımda a R7 200 diye hatırlıyorum o kadar iyi bir şey değil eski bir de yanlış anlamayın genelde bana AMD işlemciler önerdiler oyun için ama sizin önerdiğiniz iyi midir?

Kasanın kapağını açıp bakabilirseniz ekran kartının üstündeki etikette tam modeli yazar. i3 10100F R3 3300X ile yarışıyor, AMD tarafında isterseniz bütçenizi aşmanız ve 8 GB RAM olacak, Intel tarafında 16 GB RAM'li toplanabiliyor. Oyun tarafında da Intel biraz daha iyi denilebilir. Tabii ki karar sizin.

Kasanın kapağını açıp bakabilirseniz ekran kartının üstündeki etikette tam modeli yazar. i3 10100F R3 3300X ile yarışıyor, AMD tarafında isterseniz bütçenizi aşmanız ve 8 GB RAM olacak, Intel tarafında 16 GB RAM'li toplanabiliyor. Oyun tarafında da Intel biraz daha iyi denilebilir. Tabii ki karar sizin.

10100F 3100 ile yarışıyor diye biliyorum ve attığım soğutucu ile overclolck yapılarak çok daha iyi performans alınabilir, RAM'in OC performansını bilmiyorum ama AMD işlemcilerde MHz yükseldikçe performans artıyor. Overclock yapılacaksa 3300X ve 3600MHz RAM 2666MHz 10100F'i rahatlıkla ezer diye düşünüyorum. Sonrasında 8 GB RAM ekleyebilecekseniz 3300X ekleyemeyecekseniz 10100F bakabilirsiniz. Arada 350TL fark ve 8 GB RAM fark var, ikisini karşılaştırdım ve aralarında karşılaştırma da yaptım hangisini alacaksanız hayırlı olsun.

10100F 3100 ile yarışıyor diye biliyorum ve attığım soğutucu ile overclolck yapılarak çok daha iyi performans alınabilir, RAM'in OC performansını bilmiyorum ama AMD işlemcilerde MHz yükseldikçe performans artıyor. Overclock yapılacaksa 3300X ve 3600MHz RAM 2666MHz 10100F'i rahatlıkla ezer diye düşünüyorum. Sonrasında 8 GB RAM ekleyebilecekseniz 3300X ekleyemeyecekseniz 10100F bakabilirsiniz. Arada 350TL fark ve 8 GB RAM fark var, ikisini karşılaştırdım ve aralarında karşılaştırma da yaptım hangisini alacaksanız hayırlı olsun.
Overclock zarar verirmi bi zararı varmidir ben bu islemciyi düşünmüştüm ama anakart uyumlu olmadığı için birde ram yükseleceğim için bütçeyi çok aştı Amd Ryzen 5 4650g Pro Mpk 3.7ghz 8mb Am4 (65w) +radeon Graphıcs Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

Overclock zarar verir mi bir zararı var midir ben bu islemciyi düşünmüştüm ama anakart uyumlu olmadığı için bir de RAM yükseleceğim için bütçeyi çok aştı Amd Ryzen 5 4650g Pro Mpk 3.7ghz 8mb Am4 (65w) +radeon Graphıcs Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

Overclock üstte de belirtildiği gibi düzgün yapıldığı sürece zarar vermez. 3300X 4650G'fen daha güçlüdür ve 4650G'ye overclock yapamazsınız. 4650G almak yerine 10100F almak çok daha mantıklı olur.

Overclock üstte de belirtildiği gibi düzgün yapıldığı sürece zarar vermez. 3300X 4650G'fen daha güçlüdür ve 4650G'ye overclock yapamazsınız. 4650G almak yerine 10100F almak çok daha mantıklı olur.

Çok soru sordum kusura bakmayın ben biraz araştırdım 3300X sanki daha iyi gibi ama siz ne dersiniz ekran kartıda çok kötü olduğu için hangi işlemci daha iyi performans alınabilir RAM de yukseltmem gerek ben şöyle baktım

Bu anakart ona uyumlu mudur?

2700 TL oluyor burasi
Sogutucularda çok uçuk MSI Core Frozr S Intel Ve Amd Uyumlu Işlemci Soğutucusu Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL
Bu OC için uygun dediler ama bu kadar bütçe yok amazon da baktım 200 300 tl civarında var ama

8*2 RAM'de eklenince 3700'e kadar gidiyor herhalde sadece 1tane 8 GB RAM alsam olur mu? Daha sonra eklerim bir 8 daha çok teşekkür ederim yardımınız için

Son düzenleme:
Çok soru sordum kusura bakmayın ben biraz araştırdım 3300X sanki daha iyi gibi ama siz ne dersiniz ekran kartıda çok kötü olduğu için hangi işlemci daha iyi performans alınabilir RAM de yukseltmem gerek ben şöyle baktım.

Bu anakart ona uyumlu mudur?

2700 TL oluyor burasi.
Sogutucularda çok uçuk MSI Core Frozr S Intel Ve Amd Uyumlu Işlemci Soğutucusu Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL
Bu OC için uygun dediler ama bu kadar bütçe yok Amazon da baktım 200 300 TL civarında var ama.

8*2 RAM'de eklenince 3700'e kadar gidiyor herhalde sadece 1tane 8 GB RAM alsam olur mu? Daha sonra eklerim bir 8 daha çok teşekkür ederim yardımınız için.

Anakartla uyumlu, soğutucu olarak benim attığım daha uygun olur. Termal macun da attım, 500 TL'ye alacaksanız SE 224XT bakabilirsiniz (kasanızın uyumuna göre). Benim attığımı kasanıza sığacaksa alabilirsiniz, 200TL cebinizde kalır. 8 GB RAM'in oynayacağınız oyuna göre yeterliliği değişir, sonradan 1 tane daha alacaksanız bu şekilde alabilirsiniz. Alamayacaksanız üstteki 10100F e de bakabilirsiniz.

Anakartla uyumlu, soğutucu olarak benim attığım daha uygun olur. Termal macun da attım, 500 TL'ye alacaksanız SE 224XT bakabilirsiniz (kasanızın uyumuna göre). Benim attığımı kasanıza sığacaksa alabilirsiniz, 200TL cebinizde kalır. 8 GB RAM'in oynayacağınız oyuna göre yeterliliği değişir, sonradan 1 tane daha alacaksanız bu şekilde alabilirsiniz. Alamayacaksanız üstteki 10100F e de bakabilirsiniz.
Daha sonra bi 8 gb ram daha eklerim ama suan anakart ve işlemci 2700 oluyor + 1 8gb ram daha 3300 civarı oluyor soğutucu almiycam gibi kendi soğutucusu varsa onu kullanacağım mecburen daha sonra alıp overclock yapabilirim teşekkürler desteğiniz için

Geri
Yukarı