3000 TL Bütçeli Anakart İşlemci ve RAM Tavsiyesi

Bütçe
3000

Englishman

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Mevcut sistemim için donanım yükseltme kararı aldım. Halihazırda elimde GTX 970, 600W PSU, 860 EVO SSD ve Zalman Z3 kasa bulunmakta. Saydığım donanımları elimde tutarak işlemci, anakart ve RAM alarak yükselteceğim. Bütçemi 3000 TL olarak belirledim.

İşlemci AMD Ryzen 5 3600x
RAM
Anakart Gigabyte B450M

Sizce yukarıdaki bileşenlerle birlikte iyi bir performans alabilir miyim? Öncesinde i5 4460 Kullanıyordum, sıcaklık değerleri cidden düşüktü ve aynı şekilde ekran kartı da aşırı derecede ısınmıyordu. 3600X'in bu konudaki karnesi nedir, ve kullananlar memnun kaldılar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci ve ekran kartını yenilemeniz daha efektif olacaktır, çok bir FPS farkı olmaz düşündüğünüz upgrade ile. Ayrıca sadece oyun oynacaksanız ve Rtx 2060-2070 kullansanız dahi 3600 yeterli olacaktır 3600X'i ne yapacaksınız :D?

Merhaba arkadaşlar,

Mevcut sistemim için donanım yükseltme kararı aldım. Halihazırda elimde GTX 970, 600W PSU, 860 Evo SSD ve Zalman Z3 kasa bulunmakta. Saydığım donanımları elimde tutarak işlemci, anakart ve RAM alarak yükselteceğim. Bütçemi 3000 TL olarak belirledim.

İşlemci AMD Ryzen 5 3600x
RAM
Anakart Gigabyte B450M

Sizce yukarıdaki bileşenlerle birlikte iyi bir performans alabilir miyim? Öncesinde i5 4460 Kullanıyordum, sıcaklık değerleri cidden düşüktü ve aynı şekilde ekran kartı da aşırı derecede ısınmıyordu. 3600X'in bu konudaki karnesi nedir, ve kullananlar memnun kaldılar mı?

Ana kartı.
.
RAM güzel ancak daha uygun fiyatlar var 3000MHz 16CL okeyseniz size toplam 510 TL'ye alabiliriz.
İşlemci gayet güzel.

Bunlari alirsan daha iyi olur, düz 3600 alip daha iyi bir anakart almak daha mantikli bence :) Düz 3600 ile 3600X arasinda aşırı bir fark yok zaten

Stok sogutucu 3600e yeterli degil, sogutucu icin butce belirtirseniz oneri yapabilirim

3600 ile 3600X arasındaki fiyat farkı RAM'e yatırılmalı. Eğer işlemci için deli gibi bütçeniz varsa direk 3600XT alın, onun silikonu farklı 4.6 GHz'e kadar ulaşabiliyor ama X ile normal arasında büyük farklar yok.

Öneriler için hepinize teşekkür ederim. Ryzen 5 3600, MSI B-450M Pro Max ve G.Skill Ripjaws V 16 GB 3600MHz CL18 almayı düşünüyorum. Yaklaşık 2700 liraya hepsini alacağım, eğer ısınma sorunuyla karşılaşırsam ek olarak bir soğutucu da alabilirim. Sizce bu donanımları almam mantıklı mı? Ya da farklı bir öneriniz de varsa alabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı