3000 TL Bütçeli Oyun Bilgisayarı

Evet.

Farkı ödeyeceksen alabilirsin fakat HD7950 o karttan daha iyi. Tek artısı yeni nesil ve ileride çıkacak oyunlar için iyi.
GTX770 alabiliyorsan ve o sisteme çok iyi yakışır ve çok çok iyi bir kart.

Eğer bütçem yeterse gtx770 almaya çalışıcam ama bütçeme uymassa hd7870xt alırım.

- - - Güncellendi - - -

Bu arada sistemde kısabileceğim bi parça var mı şuan o parçadan kısıp ekran kartına yatırabileceğim ?

- - - Güncellendi - - -

Mesela ssd yi almasam ilerki bi zamanda alsam sorun yaşamam heralde ?

Fiyat hala biraz yüksek kalıyo ama artık yapacak bir şey yok biraz dişimizi sıkıp alıcaz artık :)

- - - Güncellendi - - -

En önemli şeyi unutmuşuz bak :) soğutucuda alıcam aklımda cooler master ın hyper 212 si var ismini yanlış yazmadım umarım.

Bütçem zorlanmasın ekran kartına yatırım yapayım diyorsan soğutucuyuda ileride al. :)
Ve evet soğutucu çok güzel.

Öyle yapıcam zaten hepsini birden alıcak param yok malesef :)

- - - Güncellendi - - -

Beyler kararımı verdim biraz bütçeyi zorlayıp şu pcyi toplucam son kez sizlere soruyorum bi eksik yanlış var mı yok mu ?
Vericeğim paraya değer mi değmez mi ?
İşlemci : i5 4670k
Ekran kartı : Asus GTX770
Anakart : MSI Z87-GD65 Gaming
RAM : GSKILL (2*4GB) 1600MHz CL9
Kasa : CORSAIR Carbide serisi 400R 750W
Monitör : AOC 23.6" E2461Fwh
HDD : SEAGATE 3.5" 1TB Barracuda
SSD : Henüz karar vermedim ama daha sonra alıcam
Sogutucu : COOLER MASTER HYPER 212

Son düzenleyen: Moderatör:
O soğutucu ile overclock yapman biraz zor, stok soğutucuyu kullan ileride iyi bir soğutucu alınca overclock yaparsın.
Ram 1600mhz olmalı, monitör olarak farklı bir monitörde tercih edebilirsin. Istersen 500R alıp üzerine 750W PSU koy.

COOLER MASTER HYPER 212 overclock için iyi değil mi ? Monitör konusunda kararım kesin sanırım tasarımı falan hoşuma gitti bi arkadaşımda kullanıyo beğenmiş tavsiye etti kasada bence güzel 500R ye gerek yok ramleri 1600MHz yapıyım tamam birde overclock için hangi sogutucuyu önerirsiniz ?

- - - Güncellendi - - -

Ayrıca senin kullandığın monitörden çok daha iyi olduğunu söylüyorlar tercih ettim monitörün.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı