3000 Tl bütçeye oyun sistemi

GTX 970 çok tuhaf bir konumda. Onun altında R9 290 var ona bakabilirsin ama güç kaynağını yükseltmen gerekir. 290'ın altına R9 285'e veya GTX 960'a bakabilirsin, ikisine de güç kaynağı yetecektir.

Guc kaynagini neden yukseltsin? R9 290X sistemi bile 450W Seasonic Gold sertifikali PSU kaldiriyorken, neden degissin?

@e2komp, RAM'i 4GB dusur, ayrica HDD'yi Seagate Barracuda yap. Ardindan DVI-D girisli monitor olan Viewsonix VA2246-LED sec.

MSİ Gtx 770 ve Zotac Gtx 780 gibi ekran kartları GTA 5 , Bf4 , Ets2 , Watch Dogs , FarCry 4 gibi oyunları ultra ayarda açar mı ? Eğer açarsa bu kartları da alabilirim.

Onerilen ekran karti referams degil, bu bir. Ayrica i5-4670 ve R9 290X PCS+ iceren bir sistemi Seasonic 450W Gold sertifikali bir guc kaynagi ile denedik ve oyunlar oynadik. Sistemin cektigi guc 430W gecmedi ve guc kaynagi da 440W civari veriyordu.

Bu baglamda ezberci olmayin diyorum, noktaliyorum.

@e2komp Bana soruyorsanız eğer, ikisi de gayet performanslı kartlar ama şunu unutmayın GTX 970 ve GTx 780 arasında bariz performans farkı var. GTX 970'e çıkmaya bütçeniz yetmiyor ise GTX 780'de sizi oldukça memnun eder.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı