3000 TL Ekran Kartsız Sistem

BatuhanErtk

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şuan elimde 1 senedir kullandığım Asus R7 265 ekran kartım var ve yeni sistemimde kullanmaya karar verdim. Alacağım sistemim bu :
3000 TL EKRAN KARTSIZ SİSTEM.png

Darboğaz sadece işlemcide oluyor biliyorum acaba ekran kartı darboğaz yapar mı ? Ve sistemde eksik filan var mı sizce dengesiz bir sistem olduysa tavsiyelerinizi bekliyorum.

Kardeş bana bunun bir şaka olduğunu, Ekran kartının GTX970 olduğunu söyle lütfen! Bu bir tepki değildi yanlış anlaşılmasın. Ama bu bütçe ile Vatandan böyle bir sistem ve böyle bir sisteme böyle bir ekran kartı çok ama çok saçma olmuş. Ve 600W gereksiz. Acemisiniz galiba. Kasa + PSU çok pahalı olmuş. Vatandan kendi kârını koymuş. Şarjım az olduğu için bu kadara dikkat edebildim. Bu bütçeye ekran kartı ile birlikte süper bir pc toplanır. Eğer sistem montajlamayı bilmiyorsan sistemi sinerjiden topla. PSU'yu Zalman ZM-500LX yap. Anakart fazla olmuş onu baya düşür çünkü çevre birimleri de aldığından bütçen düşük ve ram lere çok fazla. GTX960 veya o ayarda bir ekran kartı al. Elindeki ekran kartını sat. RAM'i 8GB Tek Modül al (Kingston HyperX Fury Black olabilir ama 2400MHz lik RAM de olur ama anakartı 1600MHz lik yaparsan HyperX Fury Black olabilir). Şuanaklıma bunlar geldi. Kolay gelsin.

Kardeş bana bunun bir şaka olduğunu, Ekran kartının GTX970 olduğunu söyle lütfen! Bu bir tepki değildi yanlış anlaşılmasın. Ama bu bütçe ile Vatandan böyle bir sistem ve böyle bir sisteme böyle bir ekran kartı çok ama çok saçma olmuş. Ve 600W gereksiz. Acemisiniz galiba. Kasa + PSU çok pahalı olmuş. Vatandan kendi kârını koymuş. Şarjım az olduğu için bu kadara dikkat edebildim. Bu bütçeye ekran kartı ile birlikte süper bir pc toplanır. Eğer sistem montajlamayı bilmiyorsan sistemi sinerjiden topla. PSU'yu Zalman ZM-500LX yap. Anakart fazla olmuş onu baya düşür çünkü çevre birimleri de aldığından bütçen düşük ve ram lere çok fazla. GTX960 veya o ayarda bir ekran kartı al. Elindeki ekran kartını sat. RAM'i 8GB Tek Modül al (Kingston HyperX Fury Black olabilir ama 2400MHz lik RAM de olur ama anakartı 1600MHz lik yaparsan HyperX Fury Black olabilir). Şuanaklıma bunlar geldi. Kolay gelsin.
Kendi muhteşem toplar :S

İstekleriniz neler ona göre size yardımcı olalım? Ne amaçla bunu yapmak istiyorsunuz?

Niye satıp zarara gireyim ki var elimde kullanayım hem ileride GTX 970 alabilirim yazın mesela ?

Bu arada 4-5 kere sistem toplamışlığım var .
Satıp zarara girdiğiniz para çok düşük bir maaliyet. İşi baştan güzel yapmak bana daha mantıklı geldi. Ve Vatan çok pahalı bir yer. 3200MHz lik Anakarta 1600MHz RAM mantıksız bence. Siz bilirsiniz.
Bende de öyle bir tepki oldu :D
Anlamıyorum. Ben yanlış birşey mi yaptım acaba?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı