3000 TL fotoğraf makinesi önerisi

Göktürk Nayır

Hectopat
Merhaba dostlar, ben cidden inanılmaz fotoğraf manyağıyım. Hep hayalim fotoğraf makinesi almaktı. (Ekte değeri 600 TL olan bir telefon ile çektiğim örnek var)
Benim 3000, belki çok az üstü bir bütçem var. Fotoğraf makineleri hakkında hiçbir şey ama hiçbir şey bilmiyorum. Öğrenme kısmı önemli değil, cidden parasının değerini verecek. Olabildiğince F/P kamerası lazım bana. Lütfen bana bir yardım edin, biraz araştırdım pek bir şey anlamadım. Şimdiden teşekkürler. :)

Screenshot_20200302-213020.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle çektiğin bu fotoğrafta bazı önemli hatalar var ve yeni makine alman bu hataları düzeltmeyecek.

Işığı karşına almışsın.

Kadrajın eğik. (Instagram hikayesi çekiyormuşsun gibi.)

Bütünlük yok.

Aşırı harelenme var.

Bunları söylüyorum zira makine alıp hüsrana uğrayan, hevesi kaçan çok kişi var. Az para değil makineler.

Makine olarak, sıfır olarak:

İkinci elde Olympus, Fujifilm, Canon markalarına bakabilirsin.

Öncelikle çektiğin bu fotoğrafta bazı önemli hatalar var ve yeni makine alman bu hataları düzeltmeyecek.

Işığı karşına almışsın.

Kadrajın eğik. (Instagram hikayesi çekiyormuşsun gibi.)

Bütünlük yok.

Aşırı harelenme var.

Bunları söylüyorum zira makine alıp hüsrana uğrayan, hevesi kaçan çok kişi var. Az para değil makineler.

Makine olarak, sıfır olarak:

İkinci elde Olympus, Fujifilm, Canon markalarına bakabilirsin.

Öncelikle yorum için teşekkürler ancak bu fotoğrafın 600 TL değerinde bir telefon ile ve tecrübesiz bir fotoğrafçı tarafından çekildiğini hatırlatırım . Ayrıca o hataların çoğunun bilerek yapıldığını örneğin kadrajın eğri tutulması ve ışığın karşıya alınması vs. olmasa fotoğraf çok boş ve sıradan olacaktı . Tepkinizin çok çok acemi birine , kalitesiz bir telefonla çekilmiş fotoğrafa ve bilerek yapılan hatalara böyle sert cevap verilmesi ne kadar saçma olsa da kamera tavsiyesi için teşekkür ederim . İyi günler .

Bu yorumu senin iyiliğin için attım.

Zira çoğu kişi işi tam kavramadan makine alıyor ve bırakıyor. Hevesleri kırılıyor çünkü.

Fotoğraf pahalı bir hobi ve şu an daha pahalı. Bu nedenle işi iyice kavrayıp sonrasında makinelere geçmek en iyisi.

Bunlar seni eleştirmek için değil, iyiliğin için. :)

Zira çoğu kişi işi tam kavramadan makine alıyor ve bırakıyor. Hevesleri kırılıyor çünkü.

Fotoğraf pahalı bir hobi ve şu an daha pahalı. Bu nedenle işi iyice kavrayıp sonrasında makinelere geçmek en iyisi.

Yanlış anladığım için özür dilerim :/ . Siz ne önerirsiniz ? Anlattığım gibi çok tecrübesizim . Hayır yani makine alsam kesin devam ederim . Bir de işi kavramaktan kastınız nedir ? Kavramak için ne yapabilirim ? Teşekkürler şimdiden :))

Bir de çok özür dileyerek bir şey daha sormak istiyorum . Başka bir tavsiye sorusunda da bir cevabınız olduğunu gördüm . Örneğin M100 falan öneriniz vardı . Onları neden düşünmediniz ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı