3000 TL ile yapılacak en mantıklı ve kârlı şey nedir?

Bütçe
3000 TL

XeonisH4wkz

Decapat
Selamlar, halihazırda R3 2200G, (4x2) 8 GB RAM ve Prime B350M-K takılı olan APU bir sistemim ve yanında da ninem yaşında külüstür LCD kare bir monitörüm var. Yani ofsayt olan tek şey bilgisayarım değil monitörümde berbat. Ekim'in sonunda veya kasım'ın ortalarına doğru 3000 TL gibi bir param olacak eğer bir problem olmaz ise. Şimdi bu para ile gidip 1500 lirası'na 144 Hertz 24 inç FHD monitör, 500 600 lirası'na çift kanal 16 GB RAM bellek kalan para ile de ucuz bir SSD almak mı daha mantıklı yoksa aynı rezil monitörü kullanmaya devam edip o 3000 Lira'nın hepsi ile rezil işlemcimin darboğaz yapmayacağı bir ekran kartı almak mı daha mantıklı? İleriki aylarda belki yine 3000 lira gibi bir para daha bilgisayar için harcayabilirim ama emin değilim. Böyle de bir olasılık daha var. Sizce en mantıklı seçim hangisi olur? Hatalarımdan ötürü şimdiden özür diliyorum.

Hiçbir şey yapma ilerideki 3000 TL'yi bekle harcayabilecek miyim diye. Harcayabilirsen elindekini sat konu aç çok iyi bir sistem toplarız.

Hiçbir şey yapma ilerideki 3000 TL'yi bekle harcayabilecek miyim diye. Harcayabilirsen elindekini sat konu aç çok iyi bir sistem toplarız.
Sistem satmakla uğraşamam dostum. Bulunduğum bölgede de satın alacak bir insan evladı bile bulamam. Anakartım güncel AMD işlemcilerini destekliyor satıp bir daha para vermek anlamsız.

Anakartın yükseltime açık. Ben senin yerinde olsam 2.elden parça kovalarım mesela Ryzen 5 3600 gibi elindeki işlemciyi de satıp üzerine güzel bir ekran kartı ve 8 GB Ram alabilirsin. Monitör kısmı içinde letgo üzerinden 500-600 liraya 1080p 75Hz monitörler bulmak mümkün. Bu bütçeye daha fazla performans almak için 2.ele yönelmek daha mantıklı, sonuçta 2.elde bir kültürdür. Seçim sizin.

Sistem satmakla uğraşamam dostum. Bulunduğum bölgede de satın alacak bir insan evladı bile bulamam. Anakartım güncel AMD işlemcilerini destekliyor satıp bir daha para vermek anlamsız.
Doğru haklısın fark etmedin a320 sandım ben anakartı. Sadece işlemciyi satabilirsen sat satamazsan da önemli değil sana monitörlü güzel bir sistem toplarız.

Bence sistemini komple satışa koy gelen para ile ikisini toplayıp geldiği zamanki dolar kuruna göre sistem toplama konusu aç.

Örnek: 600 TL'ye sattın en kötü Bütçe oldu 3600. Bunu aldın. 2000 RX570 aldın Kaldı 500 1080P Monitör
Asus AMD Radeon RX 580 OC DUAL - 1.699,90 TL
Acer KA242YBI 23.8" 75 Hz 1 ms - 989,00 TL
SanDisk SSD Plus 240GB 530MB-440MB/s - 249,00 TL

Tavsiyem bu üçünü satın alman, toplamda 2.937,9 TL tutuyor. İlerleyen zamanlarda da eline 500-600 TL geçerse 2x8 GB RAM alman yeterli olacaktır.
Mantıklı ama RX580'i Ryzen 3 2200G besleyebilir mi? Bence darboğaz yapabilir, araştırmak lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı