3000 TL Intel i5 6500 RX 480 Monitör Dahil Sistem Toplama

H3KAN

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistemi aşağıda belirttim. Benim kafamda RX 480'i beklemek var fakat sizinde önerilerinize açığım. Monitöre gelince max 1000 TL olacak şekilde bir oyuncu monitörü önerilerinizi bekliyorum. İyi forumlar şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle sisteminiz güzel fakat soğutucu almanıza gerek yok k ibaresi olmayan işlemcilere stok soğutucu yetiyor.Ayrıca cs:go,battlefield gibi rekabetçi oyunları çok oynamıyorsanız 1000 tl 144hz monitöre gerek yok,çünkü 480 ile her oyunda 144 fps alamıyacaksınız,onun yerine 500 tl 60hz 1 ms ips monitör almak ve paranız artınca da ekran kartı yada işlemci,anakart bileşenlerini yükseltmek sizin için daha iyi olacaktır.

Öncelikle sisteminiz güzel fakat soğutucu almanıza gerek yok k ibaresi olmayan işlemcilere stok soğutucu yetiyor.Ayrıca cs:go,battlefield gibi rekabetçi oyunları çok oynamıyorsanız 1000 tl 144hz monitöre gerek yok,çünkü 480 ile her oyunda 144 fps alamıyacaksınız,onun yerine 500 tl 60hz 1 ms ips monitör almak ve paranız artınca da ekran kartı yada işlemci,anakart bileşenlerini yükseltmek sizin için daha iyi olacaktır.
144 FPS'ye çıkamayacak ama 60 FPS üzerine çıktığında görüntüde yırtılma olacak bu neden 144Hz almak daha mantıklı tabii FreeSync monitörlere de yönelebilir.

Ben de aynı şekilde 6500/RX480 'li bir sistem toplamayı planlıyorum 1 ay içerisinde.
SAMSUNG 23.5" LC24F390FHMXUF GAMING FREESYNC CURVED MONİTÖR
Linkteki monitörü almayı planlıyorum ama kafamdaki tek soru işareti 4ms tepki süresinde. Seninde bir bakmanı teklif ederim hem kavisli olması hem de Freesync bir monitör olması bu fiyata çok cazip geldi bana.
Samsung monitör kullanan çoğu insan monitörün rezalet olduğunu söylüyorlar ama siz yinede en ince ayrıntısına kadar didik didik arayın derim.

Bende 6500 rx 480 ikilisini almayi düşünüyorum.Bence artan parayla crossfire yağmak çok daha mantıklı olur.
X99 anakart ve X serisi işlemci almadığınız sürece 2. ekran kartından neredeyse hiç performans alamayacaksınız.

Tavsiyeleriniz için hepinize çok teşekkürler. Fakat bi konuda haklı arkadaş. Ben 480 ile çoğu oyunu ultra'da oynayacağım için 60 fps nin üzerine nadir çıkacağım. Ama BF4 CS:GO gibi oyunlarda yırtılma ciddi şekilde göze batarsa o zaman 144Hz lik monitör şart oluyor.

144 FPS'ye çıkamayacak ama 60 FPS üzerine çıktığında görüntüde yırtılma olacak bu neden 144Hz almak daha mantıklı tabii FreeSync monitörlere de yönelebilir.

Samsung monitör kullanan çoğu insan monitörün rezalet olduğunu söylüyorlar ama siz yinede en ince ayrıntısına kadar didik didik arayın derim.

X99 anakart ve X serisi işlemci almadığınız sürece 2. ekran kartından neredeyse hiç performans alamayacaksınız.

İnternette pek bir incelemesini bulamadım genellikle online satış sitelerinde ürün ilanının altına atılan yorumlar bulabildim bir tek. Profesyonel bir inceleme umarım yayınlanır herhangi bir site tarafından. Samsung monitör bundan önce hiç kullanmadım ama bir panel üreticisi olarak telefon ve televizyon taraflarında yakaladıkları başarıdan yola çıkarak monitör konusunda da kötü bir performans beklemiyorum. Dediğim gibi bu sadece öngörüm yetkili bir abimiz konuya açıklık getirebilir :D

60 Hz'in üzerine çıkınca yırtılma olayını pek duymadım IPS monitörleri araştırdım fakat öyle bir şey henüz duymadım ? Aydınlatırsanız sevinirim :)

Hocam şimdi burada anlatırsam uzar gider internete SLI veya CF nedir yazarsanız detaylı açıklama bulabilirsiniz uzun lafın en kısası 2 tane ekran kartından tam performansı ki tam performanstan kasıt burada 2.kartın tam güçle çalışması değil iki kartın da aynı anda en güçlü halinde çalışması yani 2 tane ekran kartı performansı 2 kat fps olayını beklemeyin sakın :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı