3000 TL işlemci ve anakart önerisi

AMD Ryzen 5 5600X de bütçeyi baya aşıyor ya. İşlemci tek başına 3000 TL'yi geçiyor zaten.
MSI B450 Tomahawk Max
AMD Ryzen 5 5600x
Bir miktar bütçenizi aşıyor ama aklınızda bulunsun isterim.
Bu mesajımda anakart ve işlemci toplam 3395 TL ediyor, bütçenizi biraz esnetebilirseniz iyi bir seçim olabilir diye düşünüyorum.
Ayrıca MSI B450 Tomahawk Max'a 5600x'i takmadan önce "Flash BIOS button" özelliği ile BIOS güncellemesi yapmanız gerekmektedir.
Ek: @messut89 sorun nedir? Her mesajıma "Hahaha 🤣" ifadesini atmanızın nedenini anlayamadım. 🤔

@Yuuji Buradaki işlemci fiyatı çok iyiymiş gerçekten. Kaydettim bunu, anakart konusunda ise arayıştayım. B450 serisi ile B550 serisi arasında çok fark var mı?

@Yuuji Buradaki işlemci fiyatı çok iyiymiş gerçekten. Kaydettim bunu, anakart konusunda ise arayıştayım. B450 serisi ile B550 serisi arasında çok fark var mı?
VRM, soğutma, PCI Express slotu, gibi önemli etkenler var. Tabi en önemlisi geleceğe yönelik. B550M S2H o işlemciye uyacak, Mosfet soğutucu bulunan fiyat performans bir anakart 900 TL onu alıp geçin bunun yerine. Daha çok çıkarsanız giriş seviyesi X570 alınabilir.

Anakartlar maalesef tatmin etmedi ve fiyatları uçuk. Biraz beklememde fayda var sanırım. Ama işlemci olarak Ryzen 5 5600X'de karar kıldım.
Anakart fiyatları gerçekten uçuk durumda. X570 Bir anakart 1300 TL'ye dayanıyor yurt dışında 1300 para birimine 3070 sistem dizerler. Beklemek pek fayda olmaz gün geçtikçe fiyatları artacak hocam. Şimdiden alıp yerinizi alın bence zaten bu işlemci sizi uzun süre götürebilecek güçte. Yanına 3070 taktığın zaman düşünemiyorum dahi.

Anakart fiyatları gerçekten uçuk durumda. X570 Bir anakart 1300 TL'ye dayanıyor yurt dışında 1300 para birimine 3070 sistem dizerler. Beklemek pek fayda olmaz gün geçtikçe fiyatları artacak hocam. Şimdiden alıp yerinizi alın bence zaten bu işlemci sizi uzun süre götürebilecek güçte. Yanına 3070 taktığın zaman düşünemiyorum dahi.
Şuan bunun (Gigabyte B550M S2H 5100MHz(OC), DDR4, HDMI, DP, VGA, USB 3.2, M.2, PCIe 4.0, Anakart - Anakart - PC Bileşenleri | Teknobiyotik) inceleme videolarını izliyorum ardından ufak bir KDV indirimi yakalarsam hemen koparırım diye düşünüyorum. Yardımlarınız için teşekkürler.

Bizim ülkemizde fiyatlar düşmez gerçekten.

Yeni konular

Geri
Yukarı