3000 TL kasa, PSU, soğutucu önerisi

• Konuyu başlatan Sekar
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 753

Sekar

Hectopat
Yer
Kahramanmaraş
Arkadaşlar şu anda R5 3600 işlemci, ROG RX580 ekran kartı, ASUS B550M-K anakart kullanmaktayım. Elimdeki PSU sistemi çalıştırmaya yetiyor ancak eski ve kötü bir PSU olduğundan adamakıllı bir şey almak istiyorum. Kasanın ise ön paneli mesh, yan tarafı cam, geniş geniş alanı olan ferah bir kasa olmasını istiyorum. Şu anda işlemci soğutucuya ihtiyacım yok ancak o da gerekli bir donanım neticede bu yüzden şimdi olmasa da gelecekte ihtiyacım olacaktır illaki. 6 ay sonra anakart, işlemci ve ekran kartına da bir yükseltme yapmayı planlıyorum bu yüzden önerileri geleceğe yönelik yapmanızı rica ediyorum. Bütçem 3000, 200-300 TL fazla olur eksik olur çok önemli değil bu yüzden " X parçayı almak yerine az daha ver bunu al" dediğiniz, bütçeyi arttırmaya değecek ürünlerde bir tık bütçe artışı yapabilirim.

Önerilerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Kasa;

PSU;

Soğutucu;

Biraz bütçeni aşıyor ancak mükemmel bir set olur.

Kasa olarak alternatif;

CA200M kasa olarak daha iyi ancak Phanteks P360A, Phanteks setine mükemmel uyum sağlar.

Kasa;

PSU;

Soğutucu;

Kasa olarak alternatif;

CA200M kasa olarak daha iyi ancak Phanteks P360A, Phanteks setine mükemmel uyum sağlar.
Bu kombini +1 lerim.

Kasa;

PSU;

Soğutucu;

Kasa olarak alternatif;

Dostum o kadar artış önemli değil ama bu kasaya bu soğutucu felan sığar değil mi? Hakkaten bu kasa mevzusu beni fitil ediyor, şimdi kasama her şey çok zor sığdı, yani neden adam akıllı kocaman kasalar üretmek yerine hep her şey gıdım farkla sığan kasalar üretirler bunun mühendislik kısmını bir türlü anlamam.. Onun haricinde soğutucu ve PSU güzel görünüyor. Ben tabi bu modellerin performansından bir haberim ama kağıt üstünde ve görünüşte iyiler 😂

@Sekar Dar kasadan muzdaripsen direkt CA200M'ye alalım seni :D Üste 360mm ve öne 420mm sıvı soğutma desteği, 425mm GPU desteği gibi destekler sunan; kendinden GPU holder gelen ve bu kadar özelliği 949 TL'ye sunan bir kasadır kendisi. Öne fan eklemesi yaparsan 1-2 tane, güzel olur.

P360A da dar kasa değil ancak bazı yerlerden kısılıp kompakt yapılmak istenmiş.

@Sekar Dar kasadan muzdaripsen direkt CA200M'ye alalım seni :D Üste 360mm ve öne 420mm sıvı soğutma desteği, 425mm GPU desteği gibi destekler sunan; kendinden GPU holder gelen ve bu kadar özelliği 949 TL'ye sunan bir kasadır kendisi. Öne fan eklemesi yaparsan 1-2 tane, güzel olur.

P360A da dar kasa değil ancak bazı yerlerden kısılıp kompakt yapılmak istenmiş.
Aynen dostum bu dar kasa mevzusundan acayip sıkıntı çekiyorum. Bende araştırırken şöyle bir kasa buldum, senin önerdiğinle kıyasla fiyat haricinde artı eksi olarak neler sayabilirsin? Tabi en önemli kıstas genişliği 😂

Aynen dostum bu dar kasa mevzusundan acayip sıkıntı çekiyorum. Ben de araştırırken şöyle bir kasa buldum, senin önerdiğinle kıyasla fiyat haricinde artı eksi olarak neler sayabilirsin? Tabi en önemli kıstas genişliği 😂

CA200M'yi bu kasanın üstüne atsak parçalar geçer :D Kesinlikle CA200M daha mantıklı bir seçim. Ek olarak bu attığın Ponos MS4, zamanında 600 liraya satılan bir kasaydı. P360A muadiliydi. 600 liraya satılan bir ürüne şahsen 1333 TL vermezdim. Bu attığım CA200M ise şu an en dip fiyattan satılıyor.

CA200M'yi bu kasanın üstüne atsak parçalar geçer :D Kesinlikle CA200M daha mantıklı bir seçim. Ek olarak bu attığın Ponos MS4, zamanında 600 liraya satılan bir kasaydı. P360A muadiliydi. 600 liraya satılan bir ürüne şahsen 1333 TL vermezdim. Bu attığım CA200M ise şu an en dip fiyattan satılıyor.
Vay bunu bilmiyordum, o zaman bu CA200M modeli listede başa yazalım😁 Zaten yukarda saydığın ölçüde soğutucu desteği felan sunuyorsa mantıken baya geniştir o konuda sıkıntı çekmem, bide hemen birkaç videoya hızlıca baktım o videolarda da baya babayiğit duruyor 😂 Peki bu kasayı alsam neresine ne kadar fan takabilirim? Bütçeye fan parası eklemedim ama ona ayrı bütçe oluşturup kasayı desteklediği kadar fanla doldururmayı düşünüyorum, özellikle ön paneli 😅

Vay bunu bilmiyordum, o zaman bu CA200M modeli listede başa yazalım😁 Zaten yukarıda saydığın ölçüde soğutucu desteği falan sunuyorsa mantıken baya geniştir o konuda sıkıntı çekmem, bide hemen birkaç videoya hızlıca baktım o videolarda da baya babayiğit duruyor 😂 Peki bu kasayı alsam neresine ne kadar fan takabilirim? Bütçeye fan parası eklemedim ama ona ayrı bütçe oluşturup kasayı desteklediği kadar fanla doldurmayı düşünüyorum, özellikle ön paneli 😅
Ön panele 3x140 veya 3x120; üst panele 3x120 desteği mevcut. Egzozda zaten 1 tane fan var.

Forumda geçenlerde @Paytak Penguen'e aldırmıştım, inceleme yazdı. Şuradan bakabilirsin;

Ön panele 3x140 veya 3x120; üst panele 3x120 desteği mevcut. Egzozda zaten 1 tane fan var.

Forumda geçenlerde @Paytak Penguen'e aldırmıştım, inceleme yazdı. Şuradan bakabilirsin;
Öneriler için teşekkür ediyorum dostum, bu parçaları listeye aldım ve bakacağım 😁

Geri
Yukarı