3000 TL kasa, PSU, soğutucu önerisi

• Konuyu başlatan Sekar
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 763
Geniş alan demişsin, CA200M bu konuda daha iyi. P360A ile eski kasam olan 4000D Airflow'un boyutları hemen hemen aynıymış, şimdi baktım. Phanteks yaklaşık 20x46x45 ölçülerinde, 4000D Airflow'da 23x46x46.
CA200M ise yaklaşık 24x51x51, biraz yuvarlıyorum.

CA200M gerçekten güzel kasa, ben beğendim. Beğenmezsem iade ederim diye almıştım ama iade edeyim mi diye aklımdan geçmedi bile.

4000D Airflow'da bilgisayarın güncel fotoğrafı yok, ama eski bir fotoğrafı koydum. Anakartın kasada nasıl göründüğünü az çok anlarsın.
Ayrıca o kasanın da ayrı bir yakışıklılığı var, içi güzel ve temiz duruyor. Sharkoon'da anakartın sağında bu kadar delik olması beni sinir etti.
IMG_20220304_014330.jpg
IMG_20220304_014252.jpg
IMG_20220304_014307.jpg

Geniş alan demişsin, CA200M bu konuda daha iyi. P360A ile eski kasam olan 4000D Airflow'un boyutları hemen hemen aynıymış, şimdi baktım. Phanteks yaklaşık 20x46x45 ölçülerinde, 4000D Airflow'da 23x46x46.
CA200M ise yaklaşık 24x51x51, biraz yuvarlıyorum.

CA200M gerçekten güzel kasa, ben beğendim. Beğenmezsem iade ederim diye almıştım ama iade edeyim mi diye aklımdan geçmedi bile.

4000D Airflow'da bilgisayarın güncel fotoğrafı yok, ama eski bir fotoğrafı koydum. Anakartın kasada nasıl göründüğünü az çok anlarsın.
Ayrıca o kasanın da ayrı bir yakışıklılığı var, içi güzel ve temiz duruyor. Sharkoon'da anakartın sağında bu kadar delik olması beni sinir etti.
Eki Görüntüle 1322043Eki Görüntüle 1322045Eki Görüntüle 1322044
Dostum o delikler tasarım için, aslında fena durmuyolar ya sen ilk günden gıcıklanmışsın öyle gitmiş 😂
Peki bana bu kasa için fan önerir misin? Kasadan 1 tane fan çıkıyormuş sanırım o da arkadaki egzoz fanı, mecbur fan da almam lazım. Bide benim şimdiki anakartta ARGB desteği yok, ilerde anakart değiştiricem ama o zamana kadar iş görmesi için kasada kontrolcü çıkıyor mu?

Corsair sp120 elite veya corsair sp120 pro tavsiye ederim. Ben elite olanı geçenlerde 750 tl gibi bir rakama aldım 3 adet. Gayet güçlü ve sessizler. Kendi RGB Hub ları ücretsiz geliyor 3 adet alırsan. Kasanın arkasında RGB kabloları bu hub ile birleştirirsen ICUE yazılımı ile tamamen bütün özelliklerini kullanabiliyorsun ve inanılmaz tatmin edici modları var. İstersen kendin de oluşturabilirsin.

Corsair sıvı soğutma alırsan da sanıyorum ki senkron çalışıyorlar.

Dostum o delikler tasarım için, aslında fena durmuyolar ya sen ilk günden gıcıklanmışsın öyle gitmiş 😂
Peki bana bu kasa için fan önerir misin? Kasadan 1 tane fan çıkıyormuş sanırım o da arkadaki egzoz fanı, mecbur fan da almam lazım. Bide benim şimdiki anakartta ARGB desteği yok, ilerde anakart değiştiricem ama o zamana kadar iş görmesi için kasada kontrolcü çıkıyor mu?
Bir de PSU bölmesinin üstüne de SSD yuvası vs. yapmışlar ve yine delmişler. Daha çok sade, düz olmasını isterdim 4000D gibi. SSD yuvaları da çook kötü duruyor, hatta çıkarılabilir olmasalar direkt iade ederdim. 😂

Kasadan çıkan fan kalitesiz. Kasaların geneli böyle artık.
Corsair fan önermiş bir arkadaş yukarıda. Corsair fanlar güzel (benimkiler de Corsair) ama indirimsiz hâli pahalı. SP120 RGB Pro 400 liralara düşerdi genelde.
Bütçe yoksa ID-Cooling bakabilirsin bence.

Kasada 1 tane var evet kontrolcü. Resimdekine benziyor. Tamamen aynı olmayabilir, fotoğrafı internetten aldım.
images.jpeg

Geri
Yukarı