3000 TL kasa toplama

Bütçe
3000
PSU Aerocool 500W ile değiştirip Kasayıda Dark Guardian Mini gibi şeylerle değiştirirsen fena değil gibi sistem. CPU 12nm olmalı bu arada. Riske girmek istemiyorsan 2600 ile güncelleyebilirsin.
Teknobiyotiğin stoklarında sadece 12NM olan Ryzen 5 var.

Ryzen 5 2600 yapıp güç kaynağını değiştireceğim ama rx 580 mi alsam yoksa gtx 1650 super mi alsam bilemedim :/
GTX 1650 Super biraz daha iyidir RX 580'den. Ama G-sync olayı falanda var Technopat üzerindeki konuları okuyup, yeni bir konu açabilirsin.

Kasa ve güç kaynağı birleşik olarak attığım FSP gayet iyi. SSD olarak da Kingston HyperX Fury, A400, Corsair LE, Samsung, WD, Gigabyte gibi markalardan alabilirsiniz.

Hocam sizce bu kasa nasıldır fiyat performans bir kasa arıyordum da bunu seçmeye karar verdim.
Ve de ssd olarak yazma ve okuması yüksek olduğu için toshiba tercih ettim. Bi bakarsanız mutlu olurum. Tekrardan teşekkür ederim.

Toshiba iyi değil, çok çabuk düşüyor sağlığı. Orada yazan değerlere pek takılmayın. Bunu alın: Kingston Hyperx Fury 3d Kc-s44240-6f 2.5" 240 Gb Sata 3 Ssd - n11.com

660 liraya o kasa iyi değil, o bütçeye daha iyi tercihler yapılır.

Bu kasa da çok iyi: Zalman S4-PLUS(BL) USB 3.0 Pencereli ATX Siyah Mid-Tower Gaming Kasa - incehesap.com
Üstüne bir de 500W iyi bir PSU alırsın.

Çok teşekkür ederim hocam. Almamı özel olarak önerdiğiniz bir psu var mıdır yoksa herhangi bir 500w 80+ psu alabilir miyim ?

Şöyle bir şey yaptım:

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı