3000 TL kasa toplama

Bütçe
3000
Toshiba iyi değil, çok çabuk düşüyor sağlığı. Orada yazan değerlere pek takılmayın. Bunu alın: Kingston Hyperx Fury 3d Kc-s44240-6f 2.5" 240 Gb Sata 3 Ssd - n11.com

660 liraya o kasa iyi değil, o bütçeye daha iyi tercihler yapılır.

Bu kasa da çok iyi: Zalman S4-PLUS(BL) USB 3.0 Pencereli ATX Siyah Mid-Tower Gaming Kasa - incehesap.com
Üstüne bir de 500W iyi bir PSU alırsın.

Ve de son olarak Psu hariç alacağım sistem budur.
Anakarta uyumsuzluk gibi bir olay varmış ne olduğunu tam anlamadım bu sistemde uyumsuzluk var mı bakarsanız çok mutlu olurum.
Tüm yardımınız için çok teşekkürler.

Hayır, uyumlu. Güle güle kullanın. Yalnız o ekran kartı teşhir ürünü, bence sıfır kutusu açılmamış ürün alın.

Onun farkına varmamıştım ve onu değiştirip yeni bir ekran kartı aldiğimda da sistem 3600lere dayanıyor.
Onun yerine bu sistemi direk alıp veya işlemciyi 1600 yapıp almamı önerir misiniz?

Sizce hangisini yapmalıyım ? Bunu mu alayım yoksa toplanmis 3500luk sistemi mı alayım ?

Onun farkına varmamıştım ve onu değiştirip yeni bir ekran kartı aldiğimda da sistem 3600lere dayanıyor.
Onun yerine bu sistemi direk alıp veya işlemciyi 1600 yapıp almamı önerir misiniz?

Sizce hangisini yapmalıyım ? Bunu mu alayım yoksa toplanmis 3500luk sistemi mı alayım ?
AMD Ryzen 5 1600 3.2GHz, RX580 8GB, 8GB Ram, 240GB SSD Oyuncu Bilgisayarı | Teknobiyotik Bunu tavsiye ederim yakın zamanda bende almayı düşünüyorum.

O sistemi önermem, Gamepower kasa da PSU da alınmaz. En son parça parça attığınız sistemde sadece teşhir ürünü ekran kartını değiştirip 100-200 TL farkla sıfır ürün alacaksınız o kadar.

1000-1100 TL arasında Sapphire modelleri var tercih ederseniz.

Hocam sizi çok yordum hakkınızı helal edin.
Burda buldum rx570 i alacağım heralde.

Akşam 20:00da incehesapta gaming gecesi diye bir olay var bilirsiniz. Sizce bekleyeyim mı onu?
Son olarak da bir psu öneriniz var mıdır ?

Gaming gecesinde RX570'in indirime gireceğini düşünmüyorum.
PSU olarak bütçe yeterse 380 liraya Gigabyte P650B öneririm İtopya'dan fakat büyük ihtimal bütçeniz yetersiz. FSP Hyper K 500W 80+ alınabilir.

Gaming gecesinde RX570'in indirime gireceğini düşünmüyorum.
PSU olarak bütçe yeterse 380 liraya Gigabyte P650B öneririm İtopya'dan fakat büyük ihtimal bütçeniz yetersiz. FSP Hyper K 500W 80+ alınabilir.

Bu da indirime girecekmiş 500e falan düşerse gayet f/p olacağını düşünüyorum.

İşlemci: R5 1600 12nm
Anakart: Gigabyte B450M S2H
RAM: 8 GB 3000Mhz
Ekran kartı: RX570
SSD: Kingston A400 240 GB veya bu gibi düzgün markalardan. Daha sonradan da yetersiz olursa 1 TB Hard Disk alırsınız.
Kasa ve güç kaynağı: FSP BUNDLE CMT110A+50ERN 500W 80+SILVER Mid Tower Gaming Kasa Siyah Pencereli Kasa FSP
bu sistem gayet iyi ancak bence öncelikle HDD alınmalı daha sonra SSD alınmalı ayrıca RGB aşkın varsa benim gibi sana kendi kasamı tavsiye ederim:

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı