3000 TL klavye önerisi

Bunun kablosu da kalın ve bükülmesi zor diyebilirim. Standart düz kablolardan değil, örme bir yapıya sahip ve sağlam hissiyatı var bence. Şu videonun 3. dakikasında kablo hakkında daha iyi fikir sahibi olabilirsiniz;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yalnız sizin için önemli mi bilmiyorum ancak bu klavyede sağ taraftaki Türkçe karakterler yok; i-ö-ü-ğ-ş gibi. Onların yerine parantez gibi bazı karakterler var ancak tuşa bastığınızda Türkçe karakterleri yazıyor. Sadece görünüş olarak yok yani. UK düzene sahip.

Bunun kablosu da kalın ve bükülmesi zor diyebilirim. Standart düz kablolardan değil, örme bir yapıya sahip ve sağlam hissiyatı var bence. Şu videonun 3. dakikasında kablo hakkında daha iyi fikir sahibi olabilirsiniz;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Yalnız sizin için önemli mi bilmiyorum ancak bu klavyede sağ taraftaki Türkçe karakterler yok; i-ö-ü-ğ-ş gibi. Onların yerine parantez gibi bazı karakterler var ancak tuşa bastığınızda Türkçe karakterleri yazıyor. Sadece görünüş olarak yok yani. UK düzene sahip.
Evet, sanırım öyle ve üstelik Type-C kablo kullandığı için gerekirse alıp değişebiliriz kolayca ve sanırım bu klavyeyi alacağım. Pazartesi alacağım ki, diğer ay taksit ödemeye başlayayım. Yoksa bu ay sonu ödemem gerekecek. :) Ama son anda fikrimi değiştirecek bir şey ile karşılaşmazsam, yüzde 90 bu klavyeyi satın alacağım. Hem de fiyatı da çok uygun benim için.
Yalnız bir şeyi merak ettim. Steelseries Pro oldukça pahalı, 3700 TL, ama kimse kalkıp "sağlamdır, onu da alabilirsin" demedi. Bu bana biraz tuhaf gözüktü. Sanırım sağlam bir klavye olarak görülmüyor.
Hepinize, yardımcı olma çabalarınız için çok çok teşekkürler ederim.

Hocam biraz pahalı ama sağlam klavye deneme şansım oldu Switch hissiyatı falan çok güzel fotoğraflarda gözüktüğünden daha daha güzel fotoğrafa aldanmayın.

Hocam biraz pahalı ama sağlam klavye deneme şansım oldu Switch hissiyatı falan çok güzel fotoğraflarda gözüktüğünden daha daha güzel fotoğrafa aldanmayın.

Aslında ben de bunu alacaktım da, hiç kimse sözünü etmeyince, sağlam bir şey değil herhalde diye düşündüm ve arkadaşlar beni Hyperx Alloy Origins almaya ikna ettiler. Yoksa mouse da Steelseries olduğu için ayrıca iki program kullanmam da gerekmez diye Steelseries almayı düşünüyordum. Ama açıkçası, kablosunun değişebilir olması nedeniyle Hyperx almak bana daha çok cazip geliyor. Kablosunda sorun oluşursa kolayca değişebilirim. Ama sanırım Steelseries'in kablosu sabit. Ayrıca Hyperx'in sağlam bir klavye olduğuna da ikna oldum. Size de tekrar teşekkür ederim. Hyperx'i sepete almadan önce sepetimde Steelsries'in bu modeli vardı ama onu çıkarıp Hyperx'i koydum sepete dün gece. Kredi kartımın hesap kesim tarihi geçince yarın alacağım. Gerçi tarih gece değiştiği için gece 12'den sonra alacağım. Bakalım ama, son anda fikrim değişmezse sanırım Hyperx alacak gibiyim. Bir de Steelseries'in tuşlarının ayarlanabilir olması, bana sanki çabuk bozulabilir izlenimi de veriyor. Değerli fikirleriniz için tekrar tekrar teşekkür ederim.

Hocam içinde omnipoint Switch'ler var ve bunlarda hiç gecikme olmuyor ve SteelSeries klavyede kendini kanıtlamış bir marka hiçbir sorun yaşamazsınız tabii haliyle fiyatları çok oluyor.

Technopat incelemesinde dakika 3.55'de, "Ucuz klavye alıp sık sık dğiştirmektense, bir kere alıp tam alma mantığına uygun bir klavye" denilmiş.
Şimdi yine kararsız kaldım. Bunu mu alayım yoksa HJeyperx Alloy Origins'i mi acaba? 🧐

Hocam içinde omnipoint Switch'ler var ve bunlarda hiç gecikme olmuyor ve SteelSeries klavyede kendini kanıtlamış bir marka hiçbir sorun yaşamazsınız tabii haliyle fiyatları çok oluyor.

Öncelikle merhaba hocam. Bu fiyat bandında marka takintiniz veya Gaming takintiniz yok ise Custom klavye öneririm. Hem istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz hem de kendi zevkinize göre bir şey ortaya çıkar. Fikriniz varsa bu konuda yardımcı olabiliriz.

Öncelikle merhaba hocam. Bu fiyat bandında marka takintiniz veya Gaming takintiniz yok ise Custom klavye öneririm. Hem istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz hem de kendi zevkinize göre bir şey ortaya çıkar. Fikriniz varsa bu konuda yardımcı olabiliriz.

Mini ve TKL klavyeler oluyor genellikle Custom.

1995'ten beri PC kullanıyorum. Kaç klavye değiştim, hatırlamıyorum bile. Membran klavyelerde genelde bir kurnazlık yapıp harfler silinecek şekilde yapıyorlardı ki, alan bir süre sonra yine almak zorunda kalsın. Harfleri silinmeyen bir HP klavye vardı, o da sonunda tuşlardan iflas etti. Mekanik klavyelerin tuşları silinmez sanıyordum, yanıldığımı kısa sürede anladım. Aldığım Philips mekanik klavyenin çoğu tuşu dört-beş ay içinde silindi. Üstelik de kablosu kıvrılıp koptu. Tekrar Logitech membran klavye aldım, hem de mekanik olduğunu zannederek. Pahalı ve ışıklı görünce mekanik sanmıştım. G 213 modeliymiş ve membranmış meğer. İlk aldığım klavyenin backspace tuşu çalışmadığı için değiştiler. Onun yerine gönderdikleri klavyenin ise dört tuşu sık sık basmıyor. Logitech'ten resmen nefret ettim. Aldığım RGB fareleri da kısa sürede bozulmuştu çünkü.
Özetle, klavyeye sürekli para ödemekten gerçekten çok bıktım usandım.
Biraz araştırınca PBT tuşların çok sağlam olduğuna dair bilgi edindim. Ya PBT tuşlu bir mekanik klavye alacağım ya da Razer PBT keycaps alacağım ayrıca.
Neyse. Üç bin lira civarında veya biraz yukarı fiyata, taş gibi, kaya gibi sağlam bir mekanik klavye almak istiyorum. SteelSeries Apex Pro'nun iyi özellikleri var ama sağlam mı, uzun süre kullanılır mı bilmiyorum. Tuşları abs ama bir süre sonra Razer PBT tuş da alabilirim ayrıca.
Corsair k 70 RGB mk. 2 sağlam görünüyor ama, kullanan birinin fikrini almalı. Mümkünse markanın hayranı olan bir fanatiğin değil, objektif olarak fikir belirtebilecek birinin görüşünü almak isterim.
Razer klavyeler hakkında ise hem pek fazla bilgi edinemedim ve hem de ilk anda pek çekici gelmedi bana. Ama sağlam ve güzelse, uzun ömürlü ise almayı düşünebilirim.
ASUS'un mekanik klavyeleri benzerlerinden çok pahalı ama o para edecek özellikleri var gibi gözükmedi bana.
Ben ise sadece Philips mekanik klavye kullandım ve 5-6 ay içinde büyük hayal kırıklığına uğradım.
3 bin veya biraz üzeri sağlam, uzun ömürlü kaliteli mekanik klavye olarak bunlardan hangisini önerirsiniz?
Fikir belirtecek herkese peşin olarak çok teşekkür ederim.

Ben bayağı uzun süredir SteelSeries Apex Pro kullanıyorum. Kaç kere yumrukladım saymadım bile. Hiçbir şey olmadı. Adamlar zaten uçak materyalinden yaptık diye özellikle belirtmiş. 2 sene oldu tuşlardada bir yıpranma olmadı. İlk günki gibi duruyor. İyi ki zamanında almışım. 1300 TL'ye almıştım şu an kaç katına çıktı bilmiyorum. Bu arada bilek desteğinin kauçuğu bir zaman sonra sökülür zannediyordum. Onada hiçbir şey olmadı. Resmen ömürlük klavyeymiş. Çok memnun kaldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı