3000 TL Lenovo Ideapad 510 vs HP Pavilion 14-AL107N

oaktass

Hectopat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar üniversiteye yeni baslayacağim. 3000 TL fiyatında 2 tane laptop arasında kararsız kaldım. Artısı eksisiyle hangisini almam daha mantıklı yardımcı olur musunuz ?

HP PAVILION 14-AL107N Z3C48EA i5-7200/8/256SSD/2GB GOLD NOTEBOOK | Teknosa Alışveriş Sitesi - Herkes İçin Teknoloji

LENOVO IDEAPAD 510 i5-7200U/8GB/1TB/GeForce 940MX 2GB | Teknosa Alışveriş Sitesi - Herkes İçin Teknoloji
Ideapad 510 alma derim hocam. Kronik problemi olan bir cihaz.

Ne gibi sıkıntısı var hocam ben şu ana kadar kötüleyeni görmedim açıkçası. 2,3 arkadaşım kullanıyor gayet memnunlar.
Hocam arama bölümüne ideapad 510 yazın. Daha detaylı inceleyin. Bazı serilerinde Biostaki problem yüzünden ekran kartı 61 derece ısıya ulaştıgında mhz frekansı düşüyor ve performans kaybına yol açıyor. Bu sebepten cihazı iade eden çok oldu.

Lenovo Z510 cihazının 3 yıl önceki sürümüne sahibim ki şunu söyleyebilirim şu an ki sürümü 940MX takılı olması hariç her türlü eski sürümünden daha kötü ve dolardan dolayı da fiyatı daha pahalı. 3 yıl önce ki versiyonumda 740M takılı ve 940MX ile arasında çok fazla performans farkı olacağını sanmıyorum. Benim bilgisayarım 3 yıl önce neredeyse yeni çıkan oyunların hepsini düşük ayarlarda da olsa oynatabiliyordu ki şimdi ise çıkan AAA dediğimiz çoğu oyunu açamıyor. Eğer oyunlarla ilgili değilseniz veya yeni çıkan oyunlara bulaşmam diyorsanız alınabilir bir üründür. Bunun dışında sadece biraz fazla ısınıyor ki belki yeni sürümünde de bunu azaltmış olabilirler bilemiyorum.

Açıkçası bu fiyata bu kadarını bulabildim. Oynayacağım oyunlar cs go, lol, pubg, bu tarz oyunlar.

Hocam arama bölümüne ideapad 510 yazın. Daha detaylı inceleyin. Bazı serilerinde Biostaki problem yüzünden ekran kartı 61 derece ısıya ulaştıgında mhz frekansı düşüyor ve performans kaybına yol açıyor. Bu sebepten cihazı iade eden çok oldu.
sağol hocam ilgi ve alakan için. Araştırmaya başlıyorum şimdi.

Açıkçası bu fiyata bu kadarını bulabildim. Oynayacağım oyunlar cs go, lol, pubg, bu tarz oyunlar.

sağol hocam ilgi ve alakan için. Araştırmaya başlıyorum şimdi.
O cihazdan PUBG oynatmasını bekleme LoL, CS:GO veya Dota oynayabilirsin ama PUBG en güçlü bilgisayarlarda bile sorun yaratabilen bir oyun.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı