3000 TL M.2 SSD önerisi

Gapirkont

Kilopat
Arkadaşım için 2500-3000TL civarına 1TB M.2 SSD arıyoruz. Fiyatının düşük olması tercihimizdir. Kendim linkteki ürünü satın aldım, gayet memnunum. 3000TL'ye kadar linkteki üründen daha iyisi var mıdır alınabilecek?

Arkadaşım için 2500-3000TL civarına 1TB M.2 SSD arıyoruz. Fiyatının düşük olması tercihimizdir. Kendim linkteki ürünü satın aldım, gayet memnunum. 3000TL'ye kadar linkteki üründen daha iyisi var mıdır alınabilecek?

Bahsettiğiniz ürünü almak yerine bunu alabilirsiniz.
KC3000 ile hemen hemen aynı.

Kendine aldığının aynısını alabilirsin veya Pro olanı alabilirsin. 3000 lira altına daha iyi bir model yok. Exceria Pro'yu ben de kullanıyorum birkaç haftadır. Fazlasıyla iyi. Daha önce uzun uzun konuştuğumuz fazla ısınma sorunu dışında olumsuz bir tarafı yok.

Bahsettiğiniz ürünü almak yerine bunu alabilirsiniz.
KC3000 ile hemen hemen aynı.

Kioxia Exceria Pro modeli var. PCI-e 4.0 destekli sistemi varsa alabilir.

Kendine aldığının aynısını alabilirsin veya Pro olanı alabilirsin. 3000 lira altına daha iyi bir model yok. Exceria Pro'yu ben de kullanıyorum birkaç haftadır. Fazlasıyla iyi. Daha önce uzun uzun konuştuğumuz fazla ısınma sorunu dışında olumsuz bir tarafı yok.

PCI-e 3.0 anakartı var, ASUS Z170 Pro kullanıyor. Exceria Pro modeli gereksiz olmaz mı? Eğer hız dışında da daha iyi olan özellikleri varsa ve bunlar için fiyat farkını ödemeye değerse onu da aldırabilirim.

Exceria Pro modeli gereksiz olmaz mı?
Hız açısından evet. Zaten PCI-e 3.0 hızında kullanır o anakartla.

Eğer hız dışında da daha iyi olan özellikleri varsa ve bunlar için fiyat farkını ödemeye değerse onu da aldırabilirim.
Var. Donanımsal olarak daha iyi. Aslında fiyat olarak 500 TL fark var. Eğer sorun olmazsa PRO alsın. Gündelik işlerimi görsün falan derse Plus fazlasıyla yeterli.

PCI-e 3.0 anakartı var, ASUS Z170 Pro kullanıyor. Exceria Pro modeli gereksiz olmaz mı? Eğer hız dışında da daha iyi olan özellikleri varsa ve bunlar için fiyat farkını ödemeye değerse onu da aldırabilirim.

Evet, DRAM olduğu için kopyalama ve yapıştırma işlemleri daha stabil olur. Anakart değiştirince tam performansla kullanırsınız.

Ek olarak DRAM varsa, SSD uzun ömürlü olur.

Geri
Yukarı