3000 TL Masaüstü PC Önerisi

Ekran kartı olsun işimi görecek temel bir bilgisayar olsun. League of legend i en yüksek ayarda oynatsın yeterli olur. Anladım ki 3000 tl ye çokta ileri dönük bir sistem yapılamayacak sanırım.
3000 liraya böyle bir sistem yapılabilir. Ama bu sistem Lol, dota için çok fazla.
Ara Toplam2.565,23 TL
Toplam KDV461,74 TL
Sepet Toplam Fiyatı3.026,97 TL
[TBODY] [/TBODY]

Merhabalar öncelikle, bu fiyata şuan sistem toplamak biraz zor. Bütçeni dahada artırıp ileriye dönük istiyosan skylake sistemlere bakabilirsin. Ama bu fiyatı biraz aşıp şöyle bir sistem toplayabilirsin:
Samsung S22D300 21.5"
İntel Core i5 4460
WD 1 TB 3.5 "
Cooler Master RC-K350
Gskill 2x4 GB 1600 MHz
Asus H81m-Plus
Kingston Hyperx Fury 120 GB
Asus GTX960 ROG Strix 4 GB
yaklaşık 3.500 TL'ye geliyor ekran kartı 2 GB model yapabilirsin ama monitörde tavsiyem aşağılara inme. Ben monitörü kullanmaktayım hdmi girişi olan ucuz monitörlerden gayette iyidir. Öneren arkadaşlar ya monitörü eklememişler ya da önerilmeyen marka ekran kartı kullanmışlar EVGA gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
3000 liraya böyle bir sistem yapılabilir. Ama bu sistem Lol, dota için çok fazla.
Ara Toplam2.565,23 TL
Toplam KDV461,74 TL
Sepet Toplam Fiyatı3.026,97 TL
[TBODY] [/TBODY]
Sisteminizi beğendim ama bence benim sistemim bu bütçeye göre daha iyi çünkü 2600tl gtx 970 tabanlı güçlü ekran kartlı , ekran kartı için giriş seviye anakartla beraber i5 4460... 400tl monitör parası kalıyor. Bence benim sistemim bu arkadaş için en uygun sistemdir. Sizin sisteminiz de ilerde benim alacağım sistemin biraz aşağısı :D

Merhabalar öncelikle bu fiyata şuan sistem toplamak biraz zor . Bütçeni dahada artırıp ileriye dönük istiyosan skylake sistemlere bakabilirsin . Ama bu fiyatı biraz aşıp şöyle bir sistem toplayabilirsin
Samsung S22D300 21.5"
İntel Core i5 4460
WD 1 TB 3.5 "
Cooler Master RC-K350
Gskill 2x4 GB 1600 MHz
Asus H81m-Plus
Kingston Hyperx Fury 120 GB
Asus GTX960 ROG Strix 4 GB
yaklaşık 3.500 TL'ye geliyor ekran kartı 2 GB model yapabilirsin ama monitörde tavsiyem aşağılara inme . Ben monitörü kullanmaktayım hdmi girişi olan ucuz monitörlerden gayette iyidir . Öneren arkadaşlar ya monitörü eklememişler ya da önerilmeyen marka ekran kartı kullanmışlar EVGA gibi .

EVGA önerilmeyen bir marka mı? :yokartık::yokartık::yokartık::yokartık:

Kardeşim EVGA gibi köklü bir firma ve her zaman parça kalitesi ile öne çıkmıştır.

Kardeşim arkadaş monitörü değiştirebilirim demiş. Şimdiden kasayı yüksek tutmak çok daha iyi olacaktır. Kesinlikle @Tristan23 'ün sistemi alınmalı, çok daha performanslı olacaktır. Arkadaş bütçeyi 3500 TL yapıp monitör dahil derse yine tristan' ın sisteme şu monitörü alıp kullanabilir.

BenQ 21.5 RL2240HE Gaming LED Monitör 1ms Sarı

Son düzenleme:
Fikirleriniz ve zaman ayırıp öneride bulunduğunuz için çok teşekkür ederim, bu tartışmalar öneriler çok işime yaradı league of legends gibi free to play oyunlar için daha ucuz bir sistem kurabilirim sanırım. Kafamdaki daha güçlü sistemi bütçe kısmadan belki biraz daha sonraya erteleyebilirim.
Toplayıp burada paylaşağım.

Fikirleriniz ve zaman ayırıp öneride bulunduğunuz için çok teşekkür ederim, bu tartışmalar öneriler çok işime yaradı league of legends gibi free to play oyunlar için daha ucuz bir sistem kurabilirim sanırım. Kafamdaki daha güçlü sistemi bütçe kısmadan belki biraz daha sonraya erteleyebilirim.
Toplayıp burada paylaşağım.
Önemli değil sistemimi inceleyebilirsin... :)

İleriye dönük olmasını istiyorsanız iyi anakart ve işlemci almanız lazım. Bence bununla ekrankartsız o dediğiniz oyunları oynayabilirsiniz daha sonra ekran kartı alırsınız:
Eki Görüntüle 108713 Eki Görüntüle 108714
Bu bana fazla gelir diyorsanız sizin tercihiniz.
RAM olarak DDR3 olan bir RAM seçmişim, dalgınlığıma gelmiş affedin:lanet: Benim yaptığım sistemi alırsanız DDR4 RAM ile değiştirin. Skylake işlemci ve ddr4 kesinlikle ileriye dönük:neo: Tavsiye ediyorum uzun yıllar işlemci ve anakart sıkıntısı çekmezsiniz daha sonra ekran kartı alabilirsiniz. ;)

sistemin ileri dönük olmasından vazgeçtim sizinde önerilerinizi inceleyerek sadece iyi bir ekran kartı içeren en ucuz sistemi oluşturmaya çalışıyorum.
intel işlemci değilde amd kullansak ne olur onu düşünüyorum çünkü intel amd ye nazaran oldukça pahalı. yine arkadaşlarda yazmış benim oynayacağım oyunlar çok basit oyunlar farcry4, crysis, gta5 gibi oyunlara göre.
Bundan dolayıda önerileriniz ışığında yeni teknolojiye en yakın ve en ucuz kasayı toplamaya karar verdim.
ayrıca bende kutulu Win8.1 var bunuda kullanmak istiyorum win8.1 bir veya win 10 u destekleyen bir sistem olursa sevinirim.

Bütçe belirtsen daha iyi olur ama, Lol, Dota için bu sistem işini rahatlıkla görür kardeşim.
Ara Toplam1.379,60 TL
Toplam KDV248,33 TL
Sepet Toplam Fiyatı1.627,93 TL
[TBODY] [/TBODY]

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı