3000 TL Oyun İçin Sistem

Bakayım hocam ssd işleri değiştirdi ucuz birşey değil.İ5 6400 2.7 ghz değil mi? Bana 3.2 lazım.
Sen ne yapıcaksın? Eğer render gibi işlemciye yük bindiren işlemler yapıcaksan başka bir sistem önerelim. 2.7GHz olması önemli değil. Önemli olan kalitesi ve performansı. Eğer Recep Abi 2500TL'lik sistemde SSD gibi parçalardan kısıp işlemciye para yatırmıyorsa vardır bir bildiği.

Hocam sistem nasıl? Bide ssd çok gerekli mi sizce? Bu arada bilgi için saolun.
SSD bir sistemin artık olmazsa olmazlarındandır. Çünkü sistemin açma-kapanma, program açma hızlarını aşırı derece düşürüyor ve İ5 6400'a verdiğiniz paranın gereksiz olmadığını kanıtlıyor. Eğer HDD ile İ5 6400'a para yatırıp SSD almazsanız, Core 2 Quad aldığınızdaki performansı alıcaksınız.

Sen ne yapıcaksın? Eğer render gibi işlemciye yük bindiren işlemler yapıcaksan başka bir sistem önerelim. 2.7GHz olması önemli değil. Önemli olan kalitesi ve performansı. Eğer Recep Abi 2500TL'lik sistemde SSD gibi parçalardan kısıp işlemciye para yatırmıyorsa vardır bir bildiği.
Hocam render gibi işlemler yapmıyacağım oyun amaçlı kullanacağım bu arada soğutucu eklemeli miyim?

65 watt işlemci ısımaz kardeşim ayrıca ssd sonradan eklenebilir.
Anladım hocam bütçeyi biraz daha zorlayayım o zaman.

İleride alırsın ssd, şimdi sistemi bi kur hocam sağlam ekran kartını 380x al almışken senin için ideali bu olur.
Hocam sisteme güç kaynağı şart mıdır?
Kasada zaten varmış galiba.

Başka önerisi olan var mı arkadaşlar bu iş benim için çok önemli yorum da yapabilirsiniz bütçeyi biraz daha zorlayabilirim.

Anladım hocam bütçeyi biraz daha zorlayayım o zaman.

Hocam sisteme güç kaynağı şart mıdır?
Kasada zaten varmış galiba.

Başka önerisi olan var mı arkadaşlar bu iş benim için çok önemli yorum da yapabilirsiniz bütçeyi biraz daha zorlayabilirim.

@Lightr Sisteme güç kaynağı şarttır. 600w güç kaynağı yeterlidir. PSU suz kasa almak isterseniz ayriyetten +80 sertifikalı bir PSU alabilirsiniz.

Corsair Builder VS 650W 80+ APFC 12cm Fanlı PSU

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı