3000 TL PC toplama

Yiğit Can

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle forumda yeniyim. :D Aslında forumu çok uzun zamandır takip ediyordum fakat üye olma ihtiyacı hissetmedim. Bugün babam haftasonu vatana gidip 3000 TL bütçe ile PC toplatabileceğimi söyledi. Benim bir süredir kendi kafamda topladığım sistem vardı. Donanımdan sizin kadar olmasada anlarım. :) Ama sizin tavsiyelerinize çok ihtiyacım var. Yardım ederseniz çok sevinirim :redface: Sırf bu nedenle üye olmadım Technopat'ı çok seviyorum :redface::redface::redface: Sistem hayali değildir haftasonu vatandayım.

ANAKART: VATAN COMPUTER - MSI - Z87-G45 GAMING Intel Z87 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart - Anakart 452 TL

İŞLEMCİ: VATAN COMPUTER - INTEL - Core i5 4670 Soket 1150 3.4GHz 6MB Cache 22nm 603 TL

RAM: VATAN COMPUTER - GSKILL - 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram - Ram 267 TL

EKRAN KARTI: En kararsız kaldığım konu bu oldu msi 770 TF ile OC edition arasında 100 TL ye yakın fark var değer mi bilemedim, ama araştırırken %6 lık bir performans farkı olduğunu öğrendim. Bir de Msi alsam mı, Asus mu alsam aklımı yiyor :confused:

VATAN COMPUTER - MSI - GTX770 Twin Frozr GDDR5 2GB 256Bit Nvidi GeForce DX11.1 Ekran Kart 889 TL

OC: VATAN COMPUTER - MSI - GTX770 Twin Frozr Gaming O.C. GDDR5 2GB 256Bit Nvidi GeForce DX11.1 Ekran Kart 944 TL

SABİT DİSK: VATAN COMPUTER - WD - 3.5" 500GB Caviar Black Sata 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk - Dahili Harddisk 195 TL 1TB ye gerek yok bence zaten 1tb harici var :)

Şimdi en önemli noktadayız ;) Bütçe 3000 kalan para ile kasa veya kasa + psu lazım burda söz siz değerli technopat üyelerine kalıyor. :like: Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler, iyi forumlar :):):):):)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim, bu sisteme kesinlikle R9 290X girmeli. Ayrıca seçtiğin anakart fazla biraz. Tavsiyem, bileşenleri "ihtiyaç" doğrultusunda toplaman. Anakart neden fazla olmuş? Seçtiğin işlemcinin çarpan kilidi kapalı. Yani O.C yapamayacaksın onun için fazla biraz. Sen kullanım amacını belirt toplayayım bir sistem.

Overclock yapacaksan i5 4670k al, yapmayacaksan Z87 çipsetli anakart almana gerek yok. Ekran kartına gelecek olursak hangisi daha ucuzsa onu al. Kalite olarak MSI ve ASUS birbirlerine denk diyebilirim.

Konu kasa olunca. Vatan Bilgisayar'dan alacaksan Cooler Master Haf 912 Advence 750 watt 80 plus PSU'lu kasayı başka siteden alabilirim diyorsan www.inventus.com'dan Corsair Carbide 400R 750 watt 80 plus kasayı öneririm.

Teşekkürler sağolun, OC yapmayı biliyorum ama ihtiyacım olmaz oyun için kullanacağım için hangi anakartı önerirsiniz? :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar haklı. Sistem oyun için toplanacak. Diğer parçalardan biraz kısarak ekran kartı bütçenizi artırmanız daha mantıklı olacaktır. Kasa olarak 400R alabilirseniz alın, Vatandan alacaksanız Haf 912 fazlasıyla sizi memnun edecektir. Ama ilk tercihiniz bence 400R olmalı.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı