3000 TL Sistem Toplama

Arkadaşlar hepinize yorumlarınız, yardımlarınız ve değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim. Artık sisteme son halini veriyorum, yarın akşam sistemi almış, foruma girmiş olacağım.

Son hali resimdeki gibidir, biraz daha uzun ömürlü olması açısından g4560 yerine i3 7100'ü tercih ettim. Ets2 ve lolde video çektiğim için de ufak tefek renderler yapacağım. Ekran kartını maalesef 6gb alamıyorum, zaten ahım şahım bir oyun da oynamıyorum. DX11 için bu kart yeterli diye düşünüyorum.

Son bir öneriniz, yapma pişman olursun dediğiniz bir nokta var mı? Konu bu geceye kadar açık yarın satın almış olacağım.
Eğer sistemi peşin fiyatına alacaksan ekran kartını amazon.de üzerinden almazsan pişman olursun. 150-250 TL arasında daha ucuza alırsın, yine 2 yıl garantisi bulunuyor amazon.de üzerindeki ürünlerin ve o 150-250 TL artan para ile işlemcini i5 6400 yaparsın kafan rahat eder. Aynı fiyata bulabilirsen RX 480 4GB veya RX580 4GB daha performanslı olur ekran kartında. 900-950 TL arasında fiyatı amazon.de üzerinde (vergisi dahil, kargo ücretsiz).

Ek bilgi: GTX 1060 6GB > RX 580 8GB > RX480 8GB > RX 580 4GB > RX 480 4GB > GTX 1060 3GB

1060 3GB'ı da 800 TL civarına bulabilirsin.

Ayrıca, amazon.de artık Türkçe de hizmet verdiği için her türlü soru ve sorunu bizzat telefon ile müşteri hizmetlerine sorabilir, anlatabilir, ürünlerde oluşabilecek durumlarda anında değişim işlemini başlatabilirsin. Ürün değişimlerinde ve iade durumlarında da kargo ücretini onlar karşılıyor.

Israrla amazon.de'den almam diyorsan teknobiyotik.com üzerindeki hazır sistemi al, ileride işlemcisini ve RAM'lerini yükseltirsin. Monitörü falan iyi gayet.

Not: Amazon.de üzerinden AOC G2460VQ6 ve HyperX Cloud 2 satın aldım, çok ilgililer, teslimat süresi en geç 7 iş günü sürüyor. Amazon'dan daha sağlam iş yapan tek bir Türk firması görmedim bu tip işleri yapan.

Son düzenleme:
Eğer sistemi peşin fiyatına alacaksan ekran kartını amazon.de üzerinden almazsan pişman olursun. 150-250 TL arasında daha ucuza alırsın, yine 2 yıl garantisi bulunuyor amazon.de üzerindeki ürünlerin ve o 150-250 TL artan para ile işlemcini i5 6400 yaparsın kafan rahat eder. Aynı fiyata bulabilirsen RX 480 4GB veya RX580 4GB daha performanslı olur ekran kartında. 900-950 TL arasında fiyatı amazon.de üzerinde (vergisi dahil, kargo ücretsiz).

Ek bilgi: GTX 1060 6GB > RX 580 8GB > RX480 8GB > RX 580 4GB > RX 480 4GB > GTX 1060 3GB

1060 3GB'ı da 800 TL civarına bulabilirsin.

Ayrıca, amazon.de artık Türkçe de hizmet verdiği için her türlü soru ve sorunu bizzat telefon ile müşteri hizmetlerine sorabilir, anlatabilir, ürünlerde oluşabilecek durumlarda anında değişim işlemini başlatabilirsin. Ürün değişimlerinde ve iade durumlarında da kargo ücretini onlar karşılıyor.

Israrla amazon.de'den almam diyorsan teknobiyotik.com üzerindeki hazır sistemi al, ileride işlemcisini ve RAM'lerini yükseltirsin. Monitörü falan iyi gayet.

Not: Amazon.de üzerinden AOC G2460VQ6 ve HyperX Cloud 2 satın aldım, çok ilgililer, teslimat süresi en geç 7 iş günü sürüyor. Amazon'dan daha sağlam iş yapan tek bir Türk firması görmedim bu tip işleri yapan.
Hocam wifi kartı ve sistemin kurulumu ile 150.200lira fark ediyor, o farkta ekran kartını asus değil de galac olarak geri veriyor. (Teknobiyotik'de)

@serhatakyildiz 3000 TL'ye H110M anakart ve İ3 işlemcili sistem kurarsan parana yazık etmiş olursun ama karar senin yinede.
Hocam bütçe ne yazık ki bunu kurtarıyor. Bu bütçeye, bundan iyisini dizemiyorum. Ryzen 5 1400 almak, ana kartı b350m, en azından a320m yapmak bende istiyorum fakat en az 300,400 lira fark ediyor.

Hocam satın aldığınız zaman bizi bilgilendirirseniz sevinirim.İlk iş olarak msi'in afterburner programını indirin ve oyunlarda cpu ve gpu kullanım yüzdelerini inceleyin.Eğer işlemci %100 kullanılıpda ekran kartı %95'in altına inerse bize hemen söyleyin.
İnceme konumda hepinize ver vericeğim hocam, hep birlikte test etmiş gibi oluruz cihazı. :)

Arkadaşlar yarın maaşım yatıyor, bu nedenle sistemi yarın alıyorum. Saatlik ücretle çalıştığımız için beklediğimden yüksek gelebilir. Bir ihtimal.. biraz fazla yatarsa ryzen 5 1400 koyabilirim. Asus a320 anakartı hakkında ne düşünüyorsunuz? Veya uygun bütçeli amd anakart biliyor musunuz?

@serhatakyildiz 300 lira fark mı ? 4. sayfada yaptıgım öneride fark 50 lira. Wifi kartı yerine ethernet ile bağlarsın olur biter.
Hocam evin şeklini şemalini bir anlatsam sana :D
Kabloyu ancak tavandan geçirebilirim onunla da uğraşmak istemiyorum, vatan da aynı sistemden kartı çıkartınca 3100liraya geliyor. Zaten aynı monitör teknobiyotik'de 700 lira. 200 lira indirim diyip ordan çıkarıyorlar sanırım.

Anladım, USB Wireless adaptörlere baktın mı ? daha ucuza geliyor: TP-LINK TL-WN722N 150 Mbps N Kablosuz Yüksek Kazanımlı 4dBi Fiyatı
Hayatım da ilk kez kullanacağım için araştırarak almak istedim. Anakarta takılanlar aynı laptopdakiler gibi tam verimli oluyorlarmış, ondan bunu seçtim. Artık tek diyebileceğim umarım sistem beni pişman etmez. Zaten csgo, lol ve ets2 dışında bir şey oynamıyorum. Bir ihtimal pubg'ye başlarım, bu sistem ona yeter sanırım.

Arkadaşlar bir kaç saat sonra sistemi satın almaya gideceğim size acilen sormak istediğim bir şey var. Alıcağım monitörün linkini bıraktım, bu monitörden tam verimli görüntü alabilmek için hangi kabloyu satın almam gerekiyor? Sanırım gtx1060 dvi destekliyor. Ben hdmi to hdmi kablosu almayı düşünüyorum, siz ne önerirsiniz?

AOC 21.5" G2260VWQ6 75Hz 1 ms Full HD HDMI FreeSync GAMING MONITOR

Son düzenleme:
Hayatım da ilk kez kullanacağım için araştırarak almak istedim. Anakarta takılanlar aynı laptopdakiler gibi tam verimli oluyorlarmış, ondan bunu seçtim. Artık tek diyebileceğim umarım sistem beni pişman etmez. Zaten csgo, lol ve ets2 dışında bir şey oynamıyorum. Bir ihtimal pubg'ye başlarım, bu sistem ona yeter sanırım.

Arkadaşlar bir kaç saat sonra sistemi satın almaya gideceğim size acilen sormak istediğim bir şey var. Alıcağım monitörün linkini bıraktım, bu monitörden tam verimli görüntü alabilmek için hangi kabloyu satın almam gerekiyor? Sanırım gtx1060 dvi destekliyor. Ben hdmi to hdmi kablosu almayı düşünüyorum, siz ne önerirsiniz?

AOC 21.5" G2260VWQ6 75Hz 1 ms Full HD HDMI FreeSync GAMING MONITOR
Monitörde görünürde bir sıkıntı yok.İnanki kablo hakkında hiçbir bilgim yok.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı