3000 TL telefon önerisi

kutkusencn

Decapat
Yer
Muğla Datça
Daha fazla  
Merhabalar. Yeni bir telefon almak istiyorum. Bütçem maksimum 3000 TL olur. Çok telefondan oyun oynayan birisi değilim ama oyun performansının da iyi olmasını istiyorum. Bir de uzun ömürlü olsun.

Poco veya Redmi marka telefonlar sizin için en ideali olur muhtemelen. F/p durumuna göre Poco alabilirsiniz. Ama baştan uyarayım Poco ve Redmi markasında malzeme kalitesi daha düşüktür ve gerek yazılımsal, gerek donanımsal sorun yaşama olasılığınız Xiaomi markasının telefonlarından kat kat fazladır.

Merhabalar. Yeni bir telefon almak istiyorum. Bütçem maksimum 3000 TL olur. Çok telefondan oyun oynayan birisi değilim ama oyun performansının da iyi olmasını istiyorum. Bir de uzun ömürlü olsun.

Oppo a74.
Daha alt bütçelerde TCL 10+, Realme C25 ve Oppo A73 öneririm.
Oyun performansı olarak bu cihazlardan en iyisi C25.

Ekran kalitesinin bana artısı nedir?

Oppo A73 AMOLED panel kullanıyor, daha az güç tüketir IPS panele göre ve ekranı 1080p.

Realme C25 IPS LCD ekran kullanıyor ve ekranı 720p.

Ancak batarya ve performans olarak açık ara önde C25 çünkü 720p ekran hem performans arttırır hem de daha az güç tüketir + olarak 6000 mAh batarya var.

Bu arada 1080p ile 720p arasındaki fark telefonu gözünüze sokmazsanız hissedilmiyor bilginize, bende 720p cihaz kullanıyorum (Realme 5i)

Yeni konular

Geri
Yukarı