3000 TL yazıcı önerisi

:) Ben boyamıyorum.

Bazı boyayanlar dolgulu astar atıyor. Montaj parçalarında macun kullanan da oluyor. Akrilik boyayı fırçayla atan da oluyor, spreyle atan da. Benim anlatabilecek kadar bilgim yok.

Youtube'da 3d print painting şeklinde aratma ile çok güzel videolara ulaşılabilir. Onlar fikir verir farklı prosesler hakkında.

2 gün sürmesi sorun olmayabilir ama print sırasında bir çok sorun olabiliyor. Mesela makara sargısı bozuk diye filament koparsa 1.5 günlük baskı çöpe gidebilir ve sargı bozuksa emin ol yaşarsın. Olabildiğince optimumu yakalamak gerekiyor.

Filament kopması, nozül tıkanıklığı, slicer ayarlarının printin bazı bölgelerinde sorun çıkarması vs. bunlar hep olabilecek şeyler.

CCtree filamenti de bence pas geçin, sargısı sorun çıkarabilir.

Son düzenleme:
Bu dediğiniz problemler için çözüm var mı peki?

Hangi filamenti tavsiye edersiniz?

Çözüm illa ki var ama arada araştırma gerekiyor. Yaşanan problemin birden çok sebebi olabiliyor. Örnek olarak: Nozül kötü ya da bayat filamentten de tıkanabilir, zamanla biriken tozdan da, hatalı sıcaklıktan da, yatak ayarından da, geri çekme mesafesinden de, başka slicer ayarından da vs. vs.

Benim hala okuyacak onlarca bookmark'ım var ve okurken listeye başkaları da ekleniyor. Araştırmayı sevenler için bence ilgi çekici bir alan.
Montaj videolarından başlayın, onda da sorun yaşanabiliyor.

Çözüm illa ki var ama arada araştırma gerekiyor. Yaşanan problemin birden çok sebebi olabiliyor. Örnek olarak: Nozül kötü ya da bayat filamentten de tıkanabilir, zamanla biriken tozdan da, hatalı sıcaklıktan da, yatak ayarından da, geri çekme mesafesinden de, başka slicer ayarından da vs. vs.

Benim hala okuyacak onlarca bookmark'ım var ve okurken listeye başkaları da ekleniyor. Araştırmayı sevenler için bence ilgi çekici bir alan.
Teşekkür ederim yorumlarınız için :D.

0.1 mikron ile 0.2 mikron arasında bariz kalite ve süre farkı var. 10cm 0.1 mikron ürün 25 saat sürdüğü oluyor. Hobi meselesi hocam beklerim derseniz bence değer.

Geri
Yukarı