Filament önerisi

AAks

Kilopat
Selam arkadaşlar. Ender 3 Pro modeli var elimde. Fiyat olarak uygun kaliteli zararsız bir filament lazım. Şimdiden teşekkürler.

Yerli filamentleri öneririm.
Abg 109TL - tablaya yapışma sorunu yaşadım siyah renkte ama en iyilerinden birisi.
Porima 109TL - hakkında çok bilgim yok.
Elas 100TL - önerenler var ama kullanmadım.
Microzey 90TL - öneren çok fazla ama kullanmadım.
Fk Filament 83.5TL - şuanda kullanıyorum.
Uzaras 69TL - memnun kalmadım.

Başka yerli filamentlerde var tabi aklıma gelenler şimdilik bunlar. F/P ürünü olarak fk filament alabilirsin.

Yerli filamentleri öneririm.
Abg 109TL - tablaya yapışma sorunu yaşadım siyah renkte ama en iyilerinden birisi.
Porima 109TL - hakkında çok bilgim yok.
Elas 100TL - önerenler var ama kullanmadım.
Microzey 90TL - öneren çok fazla ama kullanmadım.
Fk Filament 83.5TL - şuanda kullanıyorum.
Uzaras 69TL - memnun kalmadım.

Başka yerli filamentlerde var tabi aklıma gelenler şimdilik bunlar. F/P ürünü olarak fk filament alabilirsin.
Kendi sitesinden mi aldınız FK'yi? PLA mı ABS mi?

Bu filamentle hiçbir sorun yaşamıyorum. Makaraya iyi sarmışlar.
210 derecede kullanıyorum. 0.5mm nozzle ile 0.25mm de kullanıyorum. 1mm nozzle ile 0.6 da kullandım.
Parçalarımı basıyorum. Bir problem yok.

Uzaras, porima, abg marka filamentleri tercih edebilirsiniz.

Filameon marka filament aldım gecenlerde. Satıcı cok ılgılı ve yardım sever her turlu soruyu sorabılırsınız kendısı cok bılgılı ve cozum odaklı biri. Sitelerinde cok genıs caplı 3D yazıcı cozum onerileri ve rehberi var. Ürünleri ile ilgili cok detaylı onaylı sertifika ve teknik dokümanları mevcut. %100 saf pladan yapılma %0.01 bile gerı donusum pla kullanılmıyor. Çap toleransları ve malzeme yoğunlugu cok iyi. 450 TL'lik filamentlerden bıle daha kalıtelı bır baskıya sahıp. Ben 1 ay once 100 TL'ye aldım lakın simdi %50 zam geldi. Kaliteli hammadde kullanıldıgı için tedarıkcı tarafından yapılan zam nedenıyle fıyatlar artmıs. Alın deneyin garanti veriyorum pısman olmayacaksınız ve kalıtesını gorunce verdıgınız paraya degecegını anlayıp sureklı bu markayı kulllanmak ısteyeceksınız. Makinenizi seviyorsanız ve ucuz filament ile canına okumak ıstemıyorsanız gönul rahatlıghı ıle kullanabılırsınız. Tablaya yapışma sorunu, baloncuk sorunu, erime sorunu falan hiç yok cok rahat kullanımı kolay bir filament. 200-205 derecede pla ıle harıka baskılar alıyorum. Üstelik kendi yapımım olan dusuk kalıtelı baskıya sahıp bır yazıcım olmasına ragmen buyuk farkını gordum. Daha once Esun kullanıyordum sürekli ama baş ağrısından dolayı baska marka denemek istedim. Kullandığım günden beri sıfır baş ağrısı.

FK filament satın aldım ve 3-4 aydır kullanıyorum. Ürün gerçekten dayanıklı. Kendimce yaptığım sağlamlık testinden geçti. Nozzle'da takılmıyor. 210/65 derecede gayet iyi. İsteyen olursa diye ürünün linkini paylaşıyorum. Sorulara açığım.

Yeni konular

Geri
Yukarı