3000 TL'ye 2K, 144 Hz ve 1 ms monitör tavsiyesi

Darth.Vader

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Mustafar
Arkadaşlar yukarıdaki gibi 2K, 144 Hz, 1 ms 27 inç ve IPS ekran monitör alacağım. Rekabetçi oyunlar oynuyorum. Ayrıca monitörü 1080P çözünürlükte de kullanabileyim. Çünkü şu anki sistemim 1080P çözünürlüğe uygun. Ekran kartı yükseltmesi yapınca 2K çözünürlüğe çekeceğim. Bütçe 2000-3000 arası.

Sistem:
AMD Ryzen 5 3600X işlemci.

ASUS GeForce ROG STRIX 1650 Super (yükseltme ile RTX 3060 veya RTX 2070 Super olacak).

16 GB (8x2) soğutuculu 3000 MHz RAM.

MSI B450 GAMING Plus Max anakart.

Son düzenleme:
Son düzenleme:
Akakçe'de 24 inç ve 2K 144Hz olan sadece şu monitör var:

Hocam bu biraz pahalı. Ayrıca illaki Akakçe sitesinden olmak zorunda değil. Vatan, Media Markt gibi yerlerden de olur.
Bu 1080p, ben 2K istemiştim.

Hocam bu biraz pahalı. Ayrıca illaki Akakçe sitesinden olmak zorunda değil. Vatan, MediaMarkt gibi yerlerden de olur.

Akakçe sitesi güvenilir sitelerdeki fiyatları toplarlayıp önünüze bir tablo çıkartıyor, yani sistem tavsiyesi yaparken en ucuz parçanın bulunduğu siteyi görmemizi sağlıyor, bir satış/ticaret sitesi değil.

Bu arada neden 24 inç istiyorsunuz anlamadım.

Hocam rekabetçi ve FPS tarzı oyunlar için VA panel tercih etmeniz daha mantıklı olur. IPS panel her ne kadar renkleri dolgulu ve canlı gösterse de ve büyüklükte diğerlerinden üstün olsa da oyun için pek tavsiye etmiyorum ben. TN panelden de olabildiğince uzak kalın. Bu kuralları uygularsanız diğer monitörlerde pek sorun yaşamazsınız bence. Bu arada, açıklamaları ve kullananların da yorumunu okumanızı öneririm. Yıltırmalar, ghostingler ve ölü pikseller yaşanıyor muymuş diye.

Geri
Yukarı