3000 TL'ye AMD FX X8 8350 ve R9 280X Tabanlı Oyun Sistemi Toplama

UğurcanParlak

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şimdiden teşekkür ederim yardımınız için. Yaklaşık 3 bin lira bütçem var, uzun arastırmalardan sonra bu sistemde karar kıldım. Hepsi Vatan Computer'dan alınma fiyatlardır.
  • Ekran kartı: Asus R9 280x Direct U II Top 3 GB GDDR5 384 bit AMD Radeon ekran kartı, 852 TL.
  • Anakart: MSI Gaming 970 amd+sb950am 3+ DDR3 2133 MHZ o.c sata 3.0 anakart 333 TL.
  • İşlemci: AMD FX X8 8350 soket am3 + 4.0 GHZ 16 MB önbellek işlemci 565 TL
  • RAM: Kingston 2.4 8 GB savage red DDR3 1600 MHZ 284 TL
  • SSD: samsung 120 GB sata 3.0 232 TL
  • Hardisk: Seagate 3.5 '' 1 TB Barracuda sata 3.0 64 MD cache 7200 rpm 178 TL
  • Kasa : Zalman z3 plus mid atx kasa 154 TL
  • PSU:650 w 80 plus cooler master 313 TL
Toplamda 3000 civarı yapıyor, bütçem bu kadar. Oyun için kullanacagım, daha iyi önerileriniz varsa bu butcede ya da sistemimde bi yanlışlık varsa lutfen bilgilendirir misiniz beni? Şimdiden çok çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciyi Intel seçmeniz sizin için doğru bir seçim olacaktır, i5 4460 benim tavsiyem. H81 yada H97 yonga setli bir anakart tercih edebilir, güç kaynağını 500W alabilir, bütçeyi biraz arttırarak ekran kartını R9 290'a zorlayabilirsiniz. Bütçeden biraz taviz vererek R9 290X seçmeniz çok daha iyi olacaktır.

AMD kullandığı soket ve mimarı bakımından artık eskidiği için tavsiye edilmiyor.
Bu bütçelere zaten Intel sistem toplanmalı kesinlikle.
i-5 4690 ve GTX 970 tabanlı bir oyun sistemi toplanabilir bu bütçeye.
Aşağıdaki topladığım sistemi alabilirsin.
İleride upgrade yaparım dersen rami tek modül 8gb olarak seçebilirsin çünkü anakartta çift ram slotu bulunmakta.
3000 TL SİSTEM TOPLAMA.jpg

İşlemciyi intel seçmek doğru olacaktır tavsiyesine buradan amd kullanıcıları yanlışmı yapıyor sorusunu sormamak elde değil.
Topladığın sistemde kasayla birleşik psu alabilirsen hesaplı corsair 400r tarzı vede ekran kartını r9 290 a yükseltebilirsen tadından yenmez,ayrıca 8350 işlemciye sb990 yapısında anakart ve ram lerinide 1866 mhz dual chanel almanı tavsiye ederim.
Kasanın daha ucuzları var tam bütcene denk geliyor ama bu şekildede biraz aşıyor.

Son düzenleme:
İşlemciyi intel seçmek doğru olacaktır tavsiyesine buradan amd kullanıcıları yanlışmı yapıyor sorusunu sormamak elde değil.
Topladığın sistemde kasayla birleşik psu alabilirsen hesaplı corsair 400r tarzı vede ekran kartını r9 290 a yükseltebilirsen tadından yenmez,ayrıca 8350 işlemciye sb990 yapısında anakart ve ram lerinide 1866 mhz dual chanel almanı tavsiye ederim.
Kasanın daha ucuzları var tam bütcene denk geliyor ama bu şekildede biraz aşıyor.

AMD kendini ekran kartında ne kadar kanıtlasa bile işlemcide hâlâ çuvallıyor. Eski yonga setlerine yeni ve ucuz işlemciler çıkararak hayatta kalmaya çalışıyor. Yüksek ısılarda çalışması da çabası. Size sorduğunuz soruyu farklı bir konuda soruyorum; 4Ghz olan Intel i7 4790k 1200 lira civarında iken, aynı hıza sahip olan FX 8350 neden 600TL ? Intel tercih edenlerin sokağa atacak parası mı var yoksa bildikleri birşey mi var diye düşünmez mi insan? :D

AMD kendini ekran kartında ne kadar kanıtlasa bile işlemcide hâlâ çuvallıyor. Eski yonga setlerine yeni ve ucuz işlemciler çıkararak hayatta kalmaya çalışıyor. Yüksek ısılarda çalışması da çabası. Size sorduğunuz soruyu farklı bir konuda soruyorum; 4Ghz olan Intel i7 4790k 1200 lira civarında iken, aynı hıza sahip olan FX 8350 neden 600TL ? Intel tercih edenlerin sokağa atacak parası mı var yoksa bildikleri birşey mi var diye düşünmez mi insan? :D
Hala AMD ısınıyor diyor. :(

Nabza göre şerbet meselesi bu Amd ısınıyor patlıyor iş görmüyor tabirleri pek gerçeği yansıtmıyor şu an bu işlemciler yapabilceginiz herşeyi yapmaya olanak sağlıyor .Bir pc ' mde 3770 k kullanıyorum Diğer pcmde fx 8350 ikisindende memnunum . İşlemciden ne kadar kısarsanız o kadar iyi kıscagınız parayı ekran kartına yatırıp daha iyi perfonmans alabılırsınız .. Çünkü her halükarda amd İşlemcilerde Her işinizi görür. Ama şahsen ben fx 8320 yi tercih edebilirsin iki işlemci arasında pek bir fark yok hemde 100 tl daha kara geçersin.

Bu bütçeye Amd olmamalı bence, çekirdek başı performansları İntel' in altında kaldığı için önerilmiyor Amd ısındığı için falan değil yani.

İntelde kullandım amd de çoğunlukta hala kullanıyorum antalya gibi bir memlekette yazın 8350 işlemcim 4.6 ghz de yük altında 45 C bitürlü geçemedi napalım hayatımızın yanlışını yapmışız :))))

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı