3000 TL'ye i7 4790K sistem toplama

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

UmutIşığı

Hectopat
Daha fazla  
Şimdi temmuz yada haziran ayında bilgisayarı yenilemeyi düşünüyorum. Diğer konuda ekran kartını sordum bu konuda şu sistemi soracağım bu topladığım sistem nasıl?
1na9yY.png

RAM ve HDD nerede? Bunlar zaten eski bilgisayarımda var bundan dolayı bunları almayacağım sizce sistem nasıl ? Ekran kartı nerde diye sorarsanız onu diğer konuda anlattım orda yazıyor herşey konu linki:
R9 295X2 Hakkında bazı sorular
Şimdi bu sistem iyi mi? Kaç sene dayanır? Dayanır derken kaç sene iadere eder anlamında.

Bir şey daha soracağım şimdi RAM'lerimin frekansını bilmiyorum bunu nasıl öğrenebilirim? Eğer ramlerimin frekansı düşükse şu ramleri alayım mı? Ek olarak ramlerim 4x2 yani 8 GB toplam.
Gskill 8Gb (2X4Gb) Sniper Ddr3 1600Mhz Cl9 Dual Kit Ram - Vatan Bilgisayar
Bir de bu RAM'de neden sniper yazıyor anlamı nedir?

Bir de o ramle bu ram arasındaki fark ne?
Gskill 8Gb (2X4Gb) Sniper Ddr3 1866Mhz Cl9 1.5V Dual Kit Ram - Vatan Bilgisayar

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim tavsiyem şuan için sistem toplaman gereksiz. Sistemi Haziran'da alacaksan Haziran ayında konu aç böylece fiyatının performansını veren güncel bir sistem toplamış olursunuz.

Cevapınız için teşekkür ederim 1.soruma cevap verdiğiniz için lütfen 2. soruma da cevap verir misiniz? 2 ram arasındaki fark?

Çalışma frekansları dışında fark yok. 1866 MHz olanı tercih etmelisin.

İşlemci Intel 1600 al bence zaten overclock yapmayacaksan işlemci 1600 destekliyor.

XMP demek istediniz herhalde. Arkadaş eğer XMP'yi devreye sokarsa 1600 çıkar üstüne çıkmaz.

@Silinen üye Tavsiye ettiğim ramin cl değeri gözümden kaçmış. Ram konusunda seçtiğin ramin cl değeri daha iyi. Güç kaynağı 1000W iyi bir sertifikalı güç kaynağı her ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı