3000 TL'ye İntel ve Nvidia Tabanlı Sistem Tavsiyesi

İzninizle birşey daha sormak istiyorum bende samsung'un 60 hertz 1600:900 çözünürlükte eski bir monitörüm var şuana kadar bir sıkıntısı olmadı hep mumun kaldım sonuçta oyunları 1080p açabiliyor hatta daha detaysız kaldığı için daha güzel gözüküyor tek girişi vga ama çeviriciler var şimdilik monitör almasam onun yerine işlemciyi i5 4690 yapıp birde 120 gb lık ssd eklesem olurmu arkadaşlar yada artan 400 tl civarı paraya neyi değiştirmemi önerirsiniz ?

@Silinen üye, 3000 TL'ye monitörsüz bu sistemi alabilirsin, bileşenler seni hiçbir sorun ile karşılaştırmaz, emin olabilirsin.

Adsız.jpg

@EventerloN Anladığım kadarıyla sende monitörsüz 3000 TL'lik bir sistem istediğini belirtmişsin. Yukarıdaki sistem gayet iyi uzun seneler yüksek ayarlarda oyun oynatacaktır. oyunlarda i5 4690'ın farkını hissetmezsin. Gerek yok. Samsung monitöre gelirsek, 1600x900 monitörler 1920x1080 çözünürlüğü veremezler. GTX 970 FullHD'de bile yüksek kalıyorken, 1600x900'deki performansı çok yüksek olacaktır. İleride de monitörünü değiştirirsin. Ayrıca i5 4460 o çözünürlükte bile GTX 970'e yetecektir.

@Silinen üye, 3000 TL'ye monitörsüz bu sistemi alabilirsin, bileşenler seni hiçbir sorun ile karşılaştırmaz, emin olabilirsin.

Eki Görüntüle 53756

@EventerloN Anladığım kadarıyla sende monitörsüz 3000 TL'lik bir sistem istediğini belirtmişsin. Yukarıdaki sistem gayet iyi uzun seneler yüksek ayarlarda oyun oynatacaktır. oyunlarda i5 4690'ın farkını hissetmezsin. Gerek yok. Samsung monitöre gelirsek, 1600x900 monitörler 1920x1080 çözünürlüğü veremezler. GTX 970 FullHD'de bile yüksek kalıyorken, 1600x900'deki performansı çok yüksek olacaktır. İleride de monitörünü değiştirirsin. Ayrıca i5 4460 o çözünürlükte bile GTX 970'e yetecektir.

Değerli yönlendirmelerin için teşekkür ederim ama SSD bende mevcut ayrıca 2900 geçmesse sevinirim. Neyse SSD çıkartınca o işte hallolur teşekkür ederim.

Değerli yönlendirmelerin için teşekkür ederim ama SSD bende mevcut ayrıca 2900 geçmesse sevinirim. Neyse SSD çıkartınca o işte hallolur teşekkür ederim.

200 TL'lik SSD'yi kaldırınca sistem 2800 TL oluyor. Intel'in stok fanını kullanmak yerine bu soğutmayı almanızı öneririm. Stok fan soğutmada yeterli olur ancak biraz gürültülü. Ses sizin için sorun olmayacaksa almayadabilirsiniz. (Cooler Master Vortex 211Q)

Son düzenleyen: Moderatör:
1800TL mi yanlış yazdınız sanırım :D Bir önemi yok özelden birsey danışmak istiyorum ama mesaj atma kısıtlı kisilere açılmış durumda size ulaşabileceğim bir yer var mı ?

Pardon, 2800 TL yazacaktım. Dün gece hiç uyumadım ondan biraz saçmalayabiliyorum. Ayrıca Sosyal'de özel mesaj kullanılamıyor. Facebook vs. bir yer de kullanmıyorum ancak email'imi verebilirim: [email protected]

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı