3000 TL'ye kadar 2K 144Hz 1ms monitör tavsiyesi

classy01

Hectopat
Merhaba, başlıkta da söylediğim gibi 2K 144 HZ 1 ms 27 inch veya daha buyuk bir monitöre ihtiyacım var, Max bütçem 3000 TL. Sizce ne alabilirim? (G-Sync olması tercihimdir ama zorunlu değil) bir de ben Samsung LC27HG70QQMXUf modeline baktım, sizce alınır mı? Tam 3000 liraya daha iyisi var mı?

Son düzenleme:
Alternatif verdim ilki 2K değil GSYNC destekli.

Tasarım işiyle uğraşmicaksan VA panel almak daha mantıklı değil mi? Bu konular hakkında çok bilgim yok ama sırf rekabetçi oyunları oynuyorsan TN, hikaye tarzı oyunları oynuyorsan VA, tasarım işiyle uğraşıyorsanda IPS daha mantıklı olur bence.

Tasarım işiyle uğraşmicaksan VA panel almak daha mantıklı değil mi? Bu konular hakkında çok bilgim yok ama sırf rekabetçi oyunları oynuyorsan TN, hikaye tarzı oyunları oynuyorsan VA, tasarım işiyle uğraşıyorsanda IPS daha mantıklı olur bence.
Soyle bir durum var ama sonucta artik hem tn hem va hem ips paneller 1ms ve 144hz o yuzden hani rekabetci oyunlar icin bile olsa ki ben cogunlukla rekabetci oyunlar oynuyorum ips olsun. Cunku hangi oyun olursa olsun renklerin guzel olmasi onemli degil mi?

Soyle bir durum var ama sonucta artik hem TN hem VA hem IPS paneller 1ms ve 144Hz o yuzden hani rekabetci oyunlar icin bile olsa ki ben cogunlukla rekabetci oyunlar oynuyorum IPS olsun. Cunku hangi oyun olursa olsun renklerin guzel olmasi onemli degil mi?

Kişiden kişiye göre değişir benim monitör VA panel TN'den geçtim ama TN sanki daha iyiydi yani sana bağlı bir şey ben bir şey diyemem kendi fikrimi belirttim orada.

Geri
Yukarı