3000 TL'ye Mini ITX sistem toplama

Bütçe
3000 TL

301230

Decipat
Yer
???
Çok olmasa da bu aralar hep seyahat halindeyim. Elimdeki tüm bileşenleri sattım, TF2, CS:GO, SCP:SL gibi FPS oyunlarını oynuyorum çoğunlukla. Bana dediğim oyunları 60 FPS dolaylarında oynatacak bir Mini ITX sistem lazım, taşınabilir monitör de lazım yanına, onu da ucuz bir şey bulursanız sevinirim. Hareket halinde olduğum için ve taşıması çok kolay olduğu için şöyle bir kasa düşünüyorum:

Sizce Mini ITX sistem toplamalı mıyım? Güç kaynağını nasıl montaj edeceğim? Soğutucu olarak ne kullanacağım?

Not: Wi-Fi kartlı olursa güzel olabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
montaj olarak bu video yardım edebilir size.
Maalesef videoda geniş bir kasa kullanılmış. Benim attığım kasa çok küçük.

Şöyle bir kasaya APU sistem toplayabilirsin. Kasa umarım istediğin boyuttadır :) İçinde High Power 350W SFX 80+ Bronze PSU var.

Alternatif olarak hazır sistem.

Kasa olarak Silverstone Sugo 13 mantıklı olabilir hem çok büyük değil hem pek sınırlayan bir durum yok APU düşünmüyorum derseniz.
APU olabilir. Vega 3 yeterli gelse 200GE ile toplamayı planlıyorum.
Bekleyebilirsen 4. nesil Ryzen APU'lu işlemcileri bekle. Daha yüksek performans verdiği söyleniyor.
APU düşünüyorum, soğutma beni kuşku ettiriyor ama.
Şöyle bir kasaya APU sistem toplayabilirsin. Kasa umarım istediğin boyuttadır :) İçinde High Power 350W SFX 80+ Bronze PSU var.

Alternatif olarak hazır sistem.
Böyle kare bir şey maalesef istemiyorum, bana cidden küçük bir kasa lazım. Attığım kasa gibi. Düz zeminli bir kasa olması daha iyi olur.

@Silinen üye O attığınız kasaya güç kaynağı takmıyorsunuz. Laptop adaptörü gibi bir şey ile çalışıyormuş ve kutudan adaptör çıkmıyormuş. Yanlışım varsa düzeltin ancak laptop adaptörümsü güç girişi olan anakart ben bilmiyorum.

İstediğin boyutlarda ve oyun odaklı ITX toplama sistem zor.

Edit: Oooo, üfff. Az önce attığım mini ASUS PC'yi sen boşver. Bırak CSGO'yu HL2'de zorlanır. Alma alma. R2 graphics ne yav.
Sakın alma.

@Silinen üye O attığınız kasaya güç kaynağı takmıyorsunuz. Laptop adaptörü gibi bir şey ile çalışıyormuş ve kutudan adaptör çıkmıyormuş. Yanlışım varsa düzeltin ancak laptop adaptörümsü güç girişi olan anakart ben bilmiyorum.

Şu sisteme 4GB RAM eklesen, yanına harici HDD alsan yeterli olmaz mı oyunların için?

Biliyorum E2 kötü bir işlemci ama bildiğim kadarıyla istediğin oyunları istediğin kare hızında oynatıyor. İstediğin boyutlarda ve oyun odaklı ITX toplama sistem zor.
Aradığım kasalardan birisi işte. İçinde R4 Graphics falan var ise bana hayli hayli yeterli gelir gibi. Laptop bataryası gibi bir güç kaynağı bulmak çok zor galiba.

Aradığım kasalardan birisi işte. İçinde R4 Graphics falan var ise bana hayli hayli yeterli gelir gibi. Laptop bataryası gibi bir güç kaynağı bulmak çok zor galiba.
Hocam sayfayı yenileyin. Mesajımı okuyun.

Sizin için süper bir boyut ancak grafik performansı yetersiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı