3000 TL'ye Mini ITX sistem toplama

Bütçe
3000 TL
SUGO ile koca gidi kasalara rakip çıkabilirsiniz öyle diyeyim özellikle ileri dönük güçlü bir sistem düşünürseniz aklınızda olsun.

Su şekilde bir sistem öneririm:

Asıl soruyu duyar gibiyim o yüzden hazırlıklı geldim:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Önerim bütçeyi artırıp B450 anakart almanız:

Eğer B450 düşünürseniz BIOS güncel gelmediği için 2. nesil işlemci garanti olur:

Neden laptop almıyorsunuz? Bu bütçede ihtiyaçlarınızı karşılayabilen bir laptop alabilirsiniz.
Çok ısınıyorlar, içini açıp macun temizlemeye bile korkuyorum zarar gelecek diye. Bana göre hiç bir masaüstü bilgisayar laptopa eşit değil. Şu an kullandığım ve isteklerimi karşılayan bir laptop var, ama drop yüzünden oyun oynayamıyorum. Kullandığım laptopun deli eden sesi var bir de.

Ses için:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Laptop nedir acaba?
ASUS'un X555LN modellerinden birisi. Çok garip bir modelleme türleri var.

Bu modelmiş. SSD eklemesi ve RAM eklemesi yaptım.

Laptop üzerinden kalmak daha mantıklı geldi açıkçası nede olsa soğutma sesi olucak Noctua olsa bile.
Doğru diyorsunuz. Laptop dökülüyor ama, aradaki kapak kırıldı ve görüntü kabloları falan gözüküyor ve zarar görecek gibi, bataryası da %32 sağlığa sahip, ara kapağı koymadığım için menteşeler bağımsızlığını ilan edip üst ve alt kapağın arasına girmiş, zarar görmemesi için ellemiyorum. Bugün 1 saat kadar TF2 oynadım, neredeyse 1-2 saniyelik droplar yiyordum 3-4 dakikada bir. Hassas olmalarından dolayı çok ilgilenemiyorum laptop ile.

Sistem önerisi yaptım tercih sizin.
A320M ITX'li sisteme 3400G koysak nasıl olur? Yoksa çok daha düşük bütçe ile laptopu yenileyeceğim, RAM'leri iptal edip 2x8 şekilde Corsair RAM SO-DIMM RAM alacak, Caddy alıp 500 GB SSD ekleyecek, kırılmış kapağın yenisini alacak, işlemci ve GPU'ya termal macun yerine sıvı metal uygulayamayı planlıyorum. Hassas olsalar da cesaretimi toplayıp yapmam gerek. Bataryayı da değiştireceğim.

Geri
Yukarı