3000 TL'ye PSU ve kasa önerisi

Bütçe
3000

Limonfeys

Hectopat
Merhaba. 3000 TL'ye PSU ve kasa almak istiyorum. PSU ve kasalar hakkinda çok bilgim yok. Sistemde Ryzen 5 7500F ve 4070 olacak kaç watt PSU'ya ihtiyacım var? Bütçem kısıtlı şimdiden teşekkür ederim.

Ben 2 bin liraya EVGA 1000GQ aldım sen de o civarda bir PSU bulabilirsin, 1k ile de ortalama bir kasa bulursun mis şu ışıklı mışıklı olanlardan.

Galax'ın hangi modeli?

PSU olarak Sharkoon SilentStorm 650W önerecektim ama stokları tükenmiş. Bütçeyi 500 lira civarı aşabiliyorsanız aşağıdaki ikiliyi öneririm.

Hiç aşamıyorsanız da PSU olarak A550BN alınabilir.

Şu ekran kartı modelini tam öğrenebilsem daha iyi öneri yapabileceğim.

Galax'ın hangi modeli?

PSU olarak Sharkoon silentstorm 650W önerecektim ama stokları tükenmiş. Bütçeyi 500 lira civarı aşabiliyorsanız aşağıdaki ikiliyi öneririm.

Hiç aşamıyorsanız da PSU olarak A550bn alınabilir.

Şu ekran kartı modelini tam öğrenebilsem daha iyi öneri yapabileceğim.

Galax GeForce RTX 4070 EX Gamer bu kartı düşünüyorum hocam.

Bahsettiğiniz GPU 336 MM, yukarıda önerdiğim kasaya sığmaz hocam. Daha iyi GPU desteği için bütçenin artması lazım, ben 350 MM destek sunan uygun fiyatlı 205M Mesh'i biliyorum.

@BerkayZ87 daha iyi öneri yapabilir, piyasaya daha hakimdir kendisi. 205M Mesh'den ucuz fiyata 350MM GPU desteği sunan herhangi bir ara model göremedim.

Bahsettiğiniz GPU 336 mm, yukarıda önerdiğim kasaya sığmaz hocam. Daha iyi GPU desteği için bütçenin artması lazım, ben 350 mm destek sunan uygun fiyatlı 205m Mesh'i biliyorum.

@BerkayZ87 daha iyi öneri yapabilir, piyasaya daha hakimdir kendisi. 205m Mesh'den ucuz fiyata 350mm GPU desteği sunan herhangi bir ara model göremedim.

Tamamdir hocam çok teşekkür ederim vaktinizi ayirdiniz cok sağ olun.

Geri
Yukarı