30000 TL hazır sistem önerisi

Çok teşekkür ederim hocam. Bu sistemi alacağım. 16 GB RAM sonradan ilave ederim. Soğutucu olarak Thermalright Peerless Assassin 120 SE alacağım yeterli olur mu? Bir de anakartta DP girişi yok. DP destekleyen 2 tane monitörüm var. İkisini de aynı anda bağlayabillir miyim? Sistemin 144 Hertz verememe gibi bir durumu olur mu?

Anakarttan görüntü almayacaksın ki zaten? Ekran kartından alacaksın onda da en az 2-3 tane DP girişi vardır. Belirttiğin soğutucu da fazlasıyla yeterli.

Anakarttan görüntü almayacaksın ki zaten? Ekran kartından alacaksın onda da en az 2-3 tane DP girişi vardır. Belirttiğin soğutucu da fazlasıyla yeterli.
Doğru söylüyorsunuz hocam. Bir an karışıklık oldu, hiç ekran kartı kullanmayınca böyle oluyor 😀. Teşekkür ederim tekrardan.

@Kaan Diktaş Size ufak bir sorum daha olacaktı hocam. Dün vram hakkında soru sormuştum. Siz de 16 vram'in fps farkı yok para tuzağı gibi bir şey demiştiniz. Ancak 8 vram ileride yeterli olmayacak bu yüzden daha yüksek vram seçeneklerini düşünün gibi yorumlar da gördüm.

bu attığım sistem 38e çıkıyor. vulcan 7500F 35e çıkıyor. arada ki 3 bin tl yi hangi sisteme vermeliyim? Ayrıca MSI ekran kartında sıcaklık problemleri olduğunu da gördüm. GALAX markası da köklü ve iyi bir üreticiymiş. Bunları da göz önüne almak gerekir mi bilmiyorum.

Hala aktif.

Son düzenleme:
Doğru söylüyorsunuz hocam. Bir an karışıklık oldu, hiç ekran kartı kullanmayınca böyle oluyor 😀. Teşekkür ederim tekrardan.

@Kaan Diktaş size ufak bir sorum daha olacaktı hocam. Dün VRAM hakkında soru sormuştum. Siz de 16 VRAM'in FPS farkı yok para tuzağı gibi bir şey demiştiniz. Ancak 8 VRAM ileride yeterli olmayacak bu yüzden daha yüksek VRAM seçeneklerini düşünün gibi yorumlar da gördüm.

Bu attığım sistem 38e çıkıyor. Vulcan 7500F 35e çıkıyor. Arada ki 3 bin TL'yi hangi sisteme vermeliyim? Ayrıca MSI ekran kartında sıcaklık problemleri olduğunu da gördüm. Galax markası da köklü ve iyi bir üreticiymiş. Bunları da göz önüne almak gerekir mi bilmiyorum.

Hala aktif.

Dostum ileride zaten 8 GB yetmeyecek ancak ileri zaman da çıkan oyunları Ultra da oynatmayaya ve zorlanmaya başlayacak kart sizin de ayarları düşürmeniz gerecek zorlandığı için kart o yüzden VRAM kullanımı da düşecek siz ayarları düşürdüğünüzde. Kısacası yeterli merak etmeyin. Tabii bu olay tahmini olarak 3-4 sene sonra gerçekleşecek 4060 Ti 4 sene Ultra da gideri var. Ardından ayar düşürmeye başlarsınız siz ayar düşürünce de VRAM kullanımı azalacak bu şekilde de yeterli olacak 8 GB.

12 GB ve 16 GB 4060 Ti tamamiyle bir para tuzağı 1080p de 8 GB yetmiyor diyen adam bir şey bilmiyordur zaten.

Vulcan 7500F alın siz merak etmeyin yeterli 8 GB. 6 GB 1660 Ti kullanıyorum 1080p de hala gidiyor RDR 2 ve Ready or Not gibi oyunları da hala Ultra ayarlarda oynuyorum ve VRAM yetiyor. Bende belirli oyunlarda kart zorlandığı için ayarları düşüreceğim mesela bu sayede de VRAM kullanımı azalacak ve 6 GB yeterli olacak.

Son düzenleme:
Dostum ileride zaten 8 GB yetmeyecek ancak ileri zaman da çıkan oyunları Ultra da oynatmayaya ve zorlanmaya başlayacak kart sizin de ayarları düşürmeniz gerecek zorlandığı için kart o yüzden VRAM kullanımı da düşecek siz ayarları düşürdüğünüzde. Kısacası yeterli merak etmeyin. Tabii bu olay tahmini olarak 3-4 sene sonra gerçekleşecek 4060 Ti 4 sene Ultra da gideri var. Ardından ayar düşürmeye başlarsınız siz ayar düşürünce de VRAM kullanımı azalacak bu şekilde de yeterli olacak 8 GB.

12 GB ve 16 GB 4060 Ti tamamiyle bir para tuzağı 1080p de 8 GB yetmiyor diyen adam bir şey bilmiyordur zaten.

Vulcan 7500F alın siz merak etmeyin yeterli 8 GB. 6 GB 1660 Ti kullanıyorum 1080p de hala gidiyor RDR 2 ve Ready or Not gibi oyunları da hala Ultra ayarlarda oynuyorum ve VRAM yetiyor. Bende belirli oyunlarda kart zorlandığı için ayarları düşüreceğim mesela bu sayede de VRAM kullanımı azalacak ve 6 GB yeterli olacak.
1710757818188.png

Ufak tefek özelleştirmeler ile Vulcan 7500F siparişi verdim. Bilgisayar gelince buraya detaylı bir inceleme yazısı hazırlayacağım. Umarım sonuçtan memnun kalırım.

Teşekkür ederim hocam. Felaket tellalı yapmaya gerek yok. Dediğiniz gibi 8 vram 1080P de uzun süre daha iş görecektir.

Eki Görüntüle 2143996
Ufak tefek özelleştirmeler ile Vulcan 7500F siparişi verdim. Bilgisayar gelince buraya detaylı bir inceleme yazısı hazırlayacağım. Umarım sonuçtan memnun kalırım.

Teşekkür ederim hocam. Felaket tellalı yapmaya gerek yok. Dediğiniz gibi 8 VRAM 1080p de uzun süre daha iş görecektir.

Güzel. Hayırlı olsun AG400 soğutucu da al sonradan bütçen olduğunda sevindim senin adına.

Güzel. Hayırlı olsun AG400 soğutucu da al sonradan bütçen olduğunda sevindim senin adına.

Kral aynı sitemi almayı düşünüyorum arkadaşın sonda eklediği soğutucuyu almayıp sadece AG400 alsak nasıl olur, bir de aklımda şu sistem var hafiften eklemeler yapıp linkini koyduğum sistemi mi almak mı daha mantıklı olur yoksa Vulcan'ı mı?

Kral aynı sitemi almayı düşünüyorum arkadaşın sonda eklediği soğutucuyu almayıp sadece AG400 alsak nasıl olur, bir de aklımda şu sistem var hafiften eklemeler yapıp linkini koyduğum sistemi mi almak mı daha mantıklı olur yoksa Vulcan'ı mı?

@Kaan Diktaş

Son düzenleme:

@Kaan Diktaş

Bu sistem zamlandı Vulcan ve AG400 almak daha sağlıklı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı