30000 TL PC, ekipmanlar ve oyuncu koltugu önerisi

Arkadaşa katılıyorum. Bence sizde biraz daha beklemelisiniz çünkü 30000TL az bir para değil ve doların 10 kuruş oynaması bile 30000TL için çok para ediyor yani. O yüzden biraz bekleyin derim.

Üstelik arkadaş oyun demiş 3950X abartı olmamış mı? Render bilgisayarı gibi gözüktü de gözüme.
Abartı araştırması için önerilen TL ve yazılan bütçe uyumuna bakıyoruz.

AMD Ryzen 7 3800X 4.5GHz 8/16 Çekirdek İşlemci
MSI MEG X570 ACE WIFI 4600MHz(OC) M.2 PCIe 4.0 ATX Anakart
GSKILL 16GB (2 adet 8GB) 3200MHz bellek
MSI RTX 2080 SUPER GAMING X TRIO Ekran kartı
COOLER MASTER ML240L RGB Fanlı 240mm Rad Sıvı İşlemci Soğutucusu
PHANTEKS P360X TEMPERED GLASS Siyah Kasa
FSP Hydro G Pro 850W 80+ GOLD Modüler Güç kaynağı
SAMSUNG 970 EVO Plus 1TB M.2 3500-3300MB/s SSD
16.600 TL
Bu sistem neden sudan ucuz?

Full ASUS toplamaya ne dersiniz? Şunun için dedim. Helios kasa ve Thor PSU kaç Watt tükettiğini gösteriyor. Havalı olur. Onun dışında Super ekran kartı alın aralarında çok fazla bir fark yok Tİ ile VRAM hariç. 11 vs 8.
Frequency5GHz'nin toplamış olduğu sistem çok güzel. 1080p Monitör mü 2K mı? 1080p alacaksanız ASUS 240Hz alın acayip muazzam. Tİ boş verip Super alıp paradan kar edebilirsiniz. 2080Super kart olarak Aorus öneriyorum.
İsterseniz PC önerisinde bulunabilirim. Bu ay PC alacaktım 25K'ya ama saolsun dolar mahvetti. (Monitörlü ve ekipmanlıydı)
Belki düşer şu aralar dolar artıyor doğru ama talep yok bende bi kdv indirimi bekliyorum düşer düşmez atliyacagim
Ben şey
24.175₺ tutuyor.
Koltuk olarak size kalmış rahat etmek istiyorsanız xdrive sancak serilerine bakabilirsiniz. Çok fazla harcama yapmaya da gerek yok bence ayrıyetten önermiş olduğum monitör 2K 165Hz ve 0.4ms tavsiye ederim.Eki Görüntüle 526175
Ayrıca Ekran Kartının kendisine ait sıvı soğutması da mevcut yükte diğer kartlara göre daha serin çalışıyor.
düşündüm 25 bin lira vermişler bari 2080 ti aliyim

Eki Görüntüle 523941

En az 2K çözünürlükte oyun oynayacağınız için 3800X işlemcisi fazla fazla yeterlidir.

Anakartı ömürlük ve abartı seçtim, Formula modele zaten gerek yok, Hero da çok kaliteli. Yarı fiyatına yine fazla fazla yeterli anakartlar alınabilir, sadece abarttım. Mesela X570 Aorus Elite veya Pro Carbon alınabilir.

RAM'ler Neo olmayan model alınabilir. 4*8 yapmamın sebebi güzel görünmesi. Zaten çift kanal çalışacağından 2*16 alınabilir.

Ekran kartı O8G modeli yerine 800TL daha uygun düz 2080Ti seçtim. Zaten güçlü.

SSD'nin rakibi yok. EVO Plus seçimi cidden abartı olurdu.

PSU yine abartı ama ömürlük.

Soğutucu abartı ama çok kaliteli.

Kasayı temsilen seçtim, 1000TL civarına kişisel tercih kasalar seçilebilir.

Monitör olarak 27'2 2K 144Hz monitör almanızı öneririm. Bu işlemci ve ekran kartı ile çok güzel bir oyun deneyimi sağlayacaktır.

NOT: Genelde LOL oynuyorsanız da farketmez, 15.000TL'e size mükemmel şekilde yetecek 2K 144Hz sistem toplanabilir. Yukarıda attığım parçalar biraz fantaziye giriyor.

Trollse de sorun yok, 2 dakikamı almadı öneriyi yapmak.
Hocam bana bi yardimci olabilir misin musait olunca bi yazar misin
Hocam örnek versene
Full ASUS toplamaya ne dersiniz? Şunun için dedim. Helios kasa ve Thor PSU kaç Watt tükettiğini gösteriyor. Havalı olur. Onun dışında Super ekran kartı alın aralarında çok fazla bir fark yok Tİ ile VRAM hariç. 11 vs 8.
Frequency5GHz'nin toplamış olduğu sistem çok güzel. 1080p Monitör mü 2K mı? 1080p alacaksanız ASUS 240Hz alın acayip muazzam. Tİ boş verip Super alıp paradan kar edebilirsiniz. 2080Super kart olarak Aorus öneriyorum.
İsterseniz PC önerisinde bulunabilirim. Bu ay PC alacaktım 25K'ya ama saolsun dolar mahvetti. (Monitörlü ve ekipmanlıydı)

Eki Görüntüle 523941

En az 2K çözünürlükte oyun oynayacağınız için 3800X işlemcisi fazla fazla yeterlidir.

Anakartı ömürlük ve abartı seçtim, Formula modele zaten gerek yok, Hero da çok kaliteli. Yarı fiyatına yine fazla fazla yeterli anakartlar alınabilir, sadece abarttım. Mesela X570 Aorus Elite veya Pro Carbon alınabilir.

RAM'ler Neo olmayan model alınabilir. 4*8 yapmamın sebebi güzel görünmesi. Zaten çift kanal çalışacağından 2*16 alınabilir.

Ekran kartı O8G modeli yerine 800TL daha uygun düz 2080Ti seçtim. Zaten güçlü.

SSD'nin rakibi yok. EVO Plus seçimi cidden abartı olurdu.

PSU yine abartı ama ömürlük.

Soğutucu abartı ama çok kaliteli.

Kasayı temsilen seçtim, 1000TL civarına kişisel tercih kasalar seçilebilir.

Monitör olarak 27'2 2K 144Hz monitör almanızı öneririm. Bu işlemci ve ekran kartı ile çok güzel bir oyun deneyimi sağlayacaktır.

NOT: Genelde LOL oynuyorsanız da farketmez, 15.000TL'e size mükemmel şekilde yetecek 2K 144Hz sistem toplanabilir. Yukarıda attığım parçalar biraz fantaziye giriyor.

Trollse de sorun yok, 2 dakikamı almadı öneriyi yapmak.
Kardeşim seçtiğin işlemci 2 kanal bellek desteklemiyor mu? 4 kanaldan ikisi boşa kalmaz mı?

Hocam benim fazla bir bilgim yok ama acil ihtiyacım var
toplayacak ayıracak vaktimyok dostum, fakat o fiyata 3800x alınması pek güzel olmazdı. yeterli olması değil, iyi olması gerekiyor. 3900x-3950x serisine bir bak, 2x16 ram yap, ssd'leri pcie gen 4 seçebilirsin çıkan corsair'in birkaç modeli var, x570 güzel bir anakart destekliyor olması lazım. fazla pahalıya gitme, 20k tl'ye getirirsin abartı şeyleri çıkartırsan. çünkü onun üstünde fazla birşey değişmeyecek. ekipmana da iyi para ayır dostum. nommo pro ses sistemi diz, nari ultimate ve razer basilisk-viper ultimate sec, klavye olarak da huntsman elite. oyuncu koltukları hakkında pek bir bilgim yok. 30k tl'ye tek kasa ve klavye mouse monitör fln almazdım sadece. bu fiyata en üst düzey oyuncu sistemini kur, ve doya doya oyna derim. bu konularda razer çok iyidir, pek fp olmasa da paran varsa alırsın dostum. kalitelidir.

HayirHayırlıSi olsun hocam
toplayacak ayıracak vakit yok dostum, fakat o fiyata 3800x alınması pek güzel olmazdı. yeterli olması değil, iyi olması gerekiyor. 3900x-3950x serisine bir bak, 2x16 ram yap, ssd'leri pcie gen 4 seçebilirsin çıkan corsair'in birkaç modeli var, x570 güzel bir anakart destekliyor olması lazım. fazla pahalıya gitme, 20k tl'ye getirirsin abartı şeyleri çıkartırsan. çünkü onun üstünde fazla birşey değişmeyecek. ekipmana da iyi para ayır dostum. nommo pro ses sistemi diz, nari ultimate ve razer basilisk-viper ultimate sec, klavye olarak da huntsman elite. oyuncu koltukları hakkında pek bir bilgim yok. 30k tl'ye tek kasa ve klavye mouse monitör fln almazdım sadece. bu fiyata en üst düzey oyuncu sistemini kur, ve doya doya oyna derim. bu konularda razer çok iyidir, pek fp olmasa da paran varsa alırsın dostum. kalitelidir.
Hayirlisi olsun hocam o zaman benim pek bilgim yok
Abartı araştırması için önerilen TL ve yazılan bütçe uyumuna bakıyoruz.
Birsey diyecem dolar bu saatten sonra düşer mi de

Son düzenleme:

Geri
Yukarı