30000 TL sistem toplama

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bütçe
30000₺
Ekran kartı konusunda ne yazık ki size katılmıyorum. Eli yüzü düzgün RTX 3090 fiyatı 19 bin lira ve monitör 4500 lira. Yeni nesil işlemci, anakart, PSU gibi kalemleride eklediğimiz zaman 35 bin liraları görür.
19 bin lira biraz fazla geldi bu kadar yüksek düşünmemiştim... 6900XT biraz daha ucuz olacak diye biliyorum o düşünülebilir.

Arkadaşlar, şu an bir laptop kullanıyorum ve PC toplama kararı aldım, bunun nedeni kod yazarken veya Unity kullanırken bilgisayarın kaldırmaması ya da o kadar çok sekmeyi ekrana sığdıramamam.

Bilgisayarı arada bir oyun oynamak için ve çoğunlukla program yazmak için kullanacağım. (Unity, Photoshop, Google, vs gibi programlar aynı anda açık olacağından ona göre iyi bir PC olması lazım.)

Bütçem en fazla 30.000₺ olacak şekilde ve neler alacağıma karar vermedim ama bazı isteklerim var. 2540X1440 74Hz monitör, en az 16 GB RAM (eğer çok aşırı pahalı olmazsa 32 GB'da alabilirim.). Diğerleri için pek karar veremedim, bana yardımcı olur musunuz?

Bir sihirbaz sitesinden yaptığım Config bu, inceleyebilirsiniz = A7DL4L74 kodlu Özel Toplama Bilgisayar

TD500 mesh 1K.
MSI X570 ace 4K.
FSP PT 1200 2K.
AMD Ryzen 9 3950X 8K.
RTX 3080 9.5k.
Tridentz Neo 2x16 GB 3600MHz CL16 2K.
Adata 1TB XPG Spectrix 1.5k.
SilverStone PF360mm.
(Bu sistemde sadece SSD ve işlemciden emin değilim yeni Ryzen işlemciler geliyor onlar stoklarda varsa onlarada bak derim ama en iyisi bu gibi duruyor)
Arkadaşlar, şu an bir laptop kullanıyorum ve PC toplama kararı aldım, bunun nedeni kod yazarken veya Unity kullanırken bilgisayarın kaldırmaması ya da o kadar çok sekmeyi ekrana sığdıramamam.

Bilgisayarı arada bir oyun oynamak için ve çoğunlukla program yazmak için kullanacağım. (Unity, Photoshop, Google, vs gibi programlar aynı anda açık olacağından ona göre iyi bir PC olması lazım.)

Bütçem en fazla 30.000₺ olacak şekilde ve neler alacağıma karar vermedim ama bazı isteklerim var. 2540X1440 74Hz monitör, en az 16 GB RAM (eğer çok aşırı pahalı olmazsa 32 GB'da alabilirim.). Diğerleri için pek karar veremedim, bana yardımcı olur musunuz?

Bir sihirbaz sitesinden yaptığım Config bu, inceleyebilirsiniz = A7DL4L74 kodlu Özel Toplama Bilgisayar

Bir tane daha not istersen işlemciyi R9 3900X yapıp 4.5k kalır bunla da monitör ve SSDya da HDD ekleyebilirsin.

Buyurun hocam: G8FE3LFZ kodlu Özel Toplama Bilgisayar
Diğer arkadaşlarda yorumlarlarsa sevinirim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı