30000 TL sistem toplama

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bütçe
30000₺

purrito

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul, Türkiye
Arkadaşlar, şu an bir laptop kullanıyorum ve PC toplama kararı aldım, bunun nedeni kod yazarken veya Unity kullanırken bilgisayarın kaldırmaması ya da o kadar çok sekmeyi ekrana sığdıramamam.

Bilgisayarı arada bir oyun oynamak için ve çoğunlukla program yazmak için kullanacağım. (Unity, Photoshop, Google, vs gibi programlar aynı anda açık olacağından ona göre iyi bir PC olması lazım.)

Bütçem en fazla 30.000₺ olacak şekilde ve neler alacağıma karar vermedim ama bazı isteklerim var. 2540x1440 74Hz monitör, en az 16 GB RAM (Eğer çok aşırı pahalı olmazsa 32 GB'da alabilirim.). Diğerleri için pek karar veremedim, bana yardımcı olur musunuz?

Bir sihirbaz sitesinden yaptığım config bu, inceleyebilirsiniz = A7DL4L74 kodlu Özel Toplama Bilgisayar

Arkadaşlar, şu an bir laptop kullanıyorum ve PC toplama kararı aldım, bunun nedeni kod yazarken veya Unity kullanırken bilgisayarın kaldırmaması ya da o kadar çok sekmeyi ekrana sığdıramamam.

Bilgisayarı arada bir oyun oynamak için ve çoğunlukla program yazmak için kullanacağım. (Unity, Photoshop, Google, vs gibi programlar aynı anda açık olacağından ona göre iyi bir PC olması lazım.)

Bütçem en fazla 30.000₺ olacak şekilde ve neler alacağıma karar vermedim ama bazı isteklerim var. 2540X1440 74Hz monitör, en az 16 GB RAM (eğer çok aşırı pahalı olmazsa 32 GB'da alabilirim.). Diğerleri için pek karar veremedim, bana yardımcı olur musunuz?

Not: Önerilen yayıncı PC kısmına tıklamalısınız.
Unlost yayıncı PC'sine bakabilirsiniz: UNLOST X v3 - inventus

Bir de bu var: ALPER RENDE Yayıncı Sistemi - inventus (10/20 çekirdek gayet yeterli bence hem de 32 GB RAM )

Bu kadar yüksek bir bütçede yeni nesil ekipmanların hepsi alınabilir diye düşünüyorum. R9 5900X, X570 anakart, RX 6900XT veya RTX 3090 (ikisinden birisi olabilir) bunların sığabileceğini düşünüyorum.

Bu kadar yüksek bir bütçede yeni nesil ekipmanların hepsi alınabilir diye düşünüyorum. R9 5900X, X570 anakart, RX 6900XT veya RTX 3090 (ikisinden birisi olabilir) bunların sığabileceğini düşünüyorum.

Peki konuda verdiğim sitede yaptığım ekipmanlar sizce iyi mi?

Ekran kartı konusunda ne yazık ki size katılmıyorum. Eli yüzü düzgün RTX 3090 fiyatı 19 bin lira ve monitör 4500 lira. Yeni nesil işlemci, anakart, PSU gibi kalemleride eklediğimiz zaman 35 bin liraları görür.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı