30000 TL sistem toplama

Bütçe
30000

viator

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar, 5 senedir kullandığım Monster'ım artık beni yavaştan bırakıyor. Bu sebeple ben de orta halli bir sistem satın almak istiyorum. Bütçem 30k civarlarıdır.
Fakat hiç sistem toplamadığım için donanımlar arasındaki uyumsuzluk gibi problemlerle uğraşmaktan da çekiniyorum. Bu sebeple hazır sistem almaya çalışacağım.

Birkaç gündür araştırma yaparak birtakım şeyler öğrendim ama yine de Technopat gibi bu işin ustalarının olduğu yere danışmadan da hareket etmek istemedim.

Var olan bütçeyle Max performansı sağlayabileceğim bir sistem önerisinde bulunursanız çok sevinirim.

Teşekkür ederim, iyi sosyaller.

Kullanım amacınız nedir?
Monitör dahil mi?
Bütçe max ne kadar olabilir?
Merhabalar,
Tek bir kullanım amacım bulunmuyor ama hard core gamer da değilim. Hikayesi olan oyunlar tercih ediyorum rekabetçi fpsler pek benlik değil.
Monitör dahil değil, elimde 2k 165hz bir asus monitörüm bulunuyor.
Bütçeyi 30k olarak belirledim ama özelleştirmelerle 5k kadar üzerine de çıkabilirim.

Tron V2 Oyun Bilgisayarı- GeForce RTX 3070TI – PcKolik.com | Gaming PC ve Bilgisayar Bileşenleri
Şu sistem gözüme çarptı alınır mı acaba birkaç özelleştirme yapılsa?

Son düzenleme:
Merhabalar,
Tek bir kullanım amacım bulunmuyor ama hard core gamer da değilim. Hikayesi olan oyunlar tercih ediyorum rekabetçi fpsler pek benlik değil.
Monitör dahil değil, elimde 2k 165hz bir asus monitörüm bulunuyor.
Bütçeyi 30k olarak belirledim ama özelleştirmelerle 5k kadar üzerine de çıkabilirim.
2K oyunculuk için 7900XT toplanabilir.
35K tutuyor.

2K oyunculuk için 7900XT toplanabilir.
35K tutuyor.
Hocam muhteşemsin emeğin için çok teşekkür ederim ama şöyle bir problemim var ben bu montaj işlemlerinden de hiç anlamadığım için daha çok hazır sisteme yönelmiştim. Fakat topladığın bu sistem ile benim hazır sistem arasında çok ciddi performans farkı olur gibi duruyor.

Kafamı karıştırdın şimdi 😄

Hocam muhteşemsin emeğin için çok teşekkür ederim ama şöyle bir problemim var ben bu montaj işlemlerinden de hiç anlamadığım için daha çok hazır sisteme yönelmiştim. Fakat topladığın bu sistem ile benim hazır sistem arasında çok ciddi performans farkı olur gibi duruyor.

Kafamı karıştırdın şimdi 😄

4070 Ti sistem yok düzgün hazır olarak, toplatırsınız bir yerde.

O bütçede amd tercih etmek akıl işi değil ekran kartını 4070Ti alın bence.
4070ti da düzgün hazır sistem bulunmadığını belirttiler arkadaşlar yukarıda. Peki acaba şöyle bir yol izlesem mantıklı olur mu ?

4070ti olan bir sistemden ziyade daha alt segmentten bir sistemi kullanıp yeni gelen ekran kartlarıyla birlikte 1-2 sene içerisinde daha üst modele yükseltmek gibi ?

Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında ? Yani 3070 veya 3070ti bir sistemi tercih etmek gibi ?

4070ti da düzgün hazır sistem bulunmadığını belirttiler arkadaşlar yukarıda. Peki acaba şöyle bir yol izlesem mantıklı olur mu ?

4070ti olan bir sistemden ziyade daha alt segmentten bir sistemi kullanıp yeni gelen ekran kartlarıyla birlikte 1-2 sene içerisinde daha üst modele yükseltmek gibi ?

Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında ? Yani 3070 veya 3070ti bir sistemi tercih etmek gibi ?
Hazır sisteme gerek yok ki. Yukardaki sistemi ekran kartını Galax RTX 4070 TI ST 1-Click OC 47IOM7MD6TTS 192 Bit GDDR6X 12 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bununla değiştirip alabilirsiniz.

Evet sanırım tüm parçaları tek tek toplamak hazır sistemden daha avantajlı oluyor ama ben montaj işlerini anlamıyorum bir de sanırım bu ekran kartları çok hassas donanımlarmış kırıp dökmeyeyim diyordum :D

Civarımdaki bilgisayarcılara bugun sorduracağım parçaları getirsem montaj yapar mı vs diye teşekkür ederim hocam

Yeni konular

Geri
Yukarı