30000 TL sistem toplama

Amd nin önerilmeme sebebi nedir veya 30-40k civarına amd toplamak mantıklı mı? Teşekkürler bilgilendirme için bu arada
4080 bütçesine kadar sıfır olarak AMD toplamak mantıklı.
AMD nin 6000 serisinden önceki serilerinde yazılımsal problemler epey görülüyordu, bu sorunlar insanları markadan soğutacak kadar sık yaşandığı için AMD den ağzı yanan kişilerin AMD kart önermemesi normal.
Eski seriler biraz şans işiydi, hata yaşayan da vardı yaşamayan da.

6000 serisinde sorunlar büyük ölçüde azaltıldı, alınan hataların çözümleri kolay hale geldi.
Dengesiz OC yapmadığınız, stabil ve güncel sürücü kullandığınız sürece sorun ile karşılaşmanız zor.
Yaşanan sorunlar da ufak UV vs. kolay şekilde çözülebiliyor.
7000 serisinde sorunlar daha da azaltıldı sanırım, sorun yaşayan görmedim.
Aklınızda soru var ise @waltmeisterrr hocam yanıtlayabilir.

Amd nin önerilmeme sebebi nedir veya 30-40k civarına amd toplamak mantıklı mı? Teşekkürler bilgilendirme için bu arada
Forumda AMD önermeyenlerin çoğu kulaktan duyma bilgilerle geliyor hocam biraz baksanız hala Wattman hatasından (bizzat ekran kartı sorumlu değil.) AMD alınmaz diyen mevcut. Onun harici nVidia hayranlarına bir şey anlatamıyoruz geçende 30 bin lira bütçeye F/P kart alınmaz deyip 3060 önerende var yani forumda bilgi kirliliği çok fazla bunların çoğu insanların bilgili davranmasından kaynaklanıyor.

AMD 6000 serisiyle artık sorunları bitirme noktasına getirdi. Ben sadece 6800 XT ilk çıktığı vakitlerde Windows kurarken BSoD yemiştim onun harici hiç sıkıntısız kullandım şu an 7900 XTX kullanıyorum onda da hiç bir sıkıntı yaşamadım anormal şeyler yapmadığım için yaşayacağımı da sanmıyorum.

velhasıl kelam, amacınız uzun vadeli yüksek ayarlarda 2K/4K oyun ise bu bütçe de 7900 XT'den şaşmayın FSR 3.0'da yakın. nVidia'nın kasıtlı eskitmesinin en iğrenç yüzüdür 4070 Ti. (Unutmayın, kimse tepki vermeseydi bu kart 4080 12 GB olarak gelecekti.)

Yeni konular

Geri
Yukarı