30000 TL'ye kadar yol bisikleti önerisi

• Konuyu başlatan danSK
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 204

danSK

Decapat
Daha fazla  
Günaydın arkadaşlar. Carraro gravel G0 bisikletim var, 3-4 kez sürdüm henüz fakat oturduğum bölge çok yokuşlu olduğu için g0'ın ağır olması çok zorlaştırıyor tırmanışlarımı. G0'ımı kaça satabilirim sizce? Neredeyse sıfır ayarında şu an bisiklet dediğim gibi.
Bu fiyata karbon çok zor sanırım ama yine de uzun yokuş tırmanışları için hafif, kaliteli yol/yarış bisikletleri önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaşadığın yerdeki yol durumunu ve gitmek istediğin yol mesafesini de yazarmısın.
Merhaba, yollar asfalt ama bazı yerlerde bozukluklar var maalesef, dümdüz kusursuz bir asfalt yol değil yani. İnişlerde zaman zaman zıplatıyor bisikleti bu yol bozuklukları. Kasisler de mevcut. Açısı değişse de bitmeyen uzun yokuşlu büyük 3 mahalleden oluşan bir dağ yerleşkesi. Mesafe olarak kesin bir şey diyemem çünkü bilmiyorum ama yokuş tırmanıp daha sonra o yokuşu daha uzun mesafe(deniz seviyesi) olacak şekilde ineceğim için çok çok uzun yol mesafelerinde olmayacaktır düşüncem. Teşekkür ederim yanıtınız için :)

Şimdi iki seçenek var aslında, birisi bisiklet sana uygun ise (bisiklet ölçüleri senin bedenine hitap ediyorsa buna birde bike fit denir) ve bisikletin türü senin ypamak istediğin şeylere uygun ise gurupseti değiştirebilirsin ve kadroyu koruyarak devam edebilirsin. Ancak şu bisiklet sanki sana daha uygun olur gibi geliyor. (karbon kadro, set de tamaman neredeyse deore. Bir iki tanıdığım kullandığı için görüp tavsiye edebiliyorum)

Şimdi iki seçenek var aslında, birisi bisiklet sana uygun ise (bisiklet ölçüleri senin bedenine hitap ediyorsa buna bir de bike fit denir) ve bisikletin türü senin ypamak istediğin şeylere uygun ise gurupseti değiştirebilirsin ve kadroyu koruyarak devam edebilirsin. Ancak şu bisiklet sanki sana daha uygun olur gibi geliyor. (karbon kadro, set de tamaman neredeyse deore. Bir iki tanıdığım kullandığı için görüp tavsiye edebiliyorum)

Her şey iyi hoş ama adam 30k Max demiş 36k öneri gelmiş.
Adam yol demiş MTB önerisi gelmiş :)

Şimdi iki seçenek var aslında, birisi bisiklet sana uygun ise (bisiklet ölçüleri senin bedenine hitap ediyorsa buna birde bike fit denir) ve bisikletin türü senin ypamak istediğin şeylere uygun ise gurupseti değiştirebilirsin ve kadroyu koruyarak devam edebilirsin. Ancak şu bisiklet sanki sana daha uygun olur gibi geliyor. (karbon kadro, set de tamaman neredeyse deore. Bir iki tanıdığım kullandığı için görüp tavsiye edebiliyorum)

Teşekkür ederim ama yol bisikleti düşünüyorum :)

Her şey iyi hoş ama adam 30k Max demiş 36k öneri gelmiş.
Adam yol demiş MTB önerisi gelmiş :)
Evet birazcık öyle oldu :) Ama canları sağolsun, yardımcı olmak niyetiyle yaptılar diye bakıyorum ben. Teşekkür ederim zaman ayırdıkları için.

Teşekkür ederim ama yol bisikleti düşünüyorum :)

Evet birazcık öyle oldu :) Ama canları sağ olsun, yardımcı olmak niyetiyle yaptılar diye bakıyorum ben. Teşekkür ederim zaman ayırdıkları için.

Elbette öyledir.
34'e çıkarsanız Decathlon'da Van rysel 105 setli var.

Elbette öyledir.
Çıkabilirim ama Decathlon'daki bisikletleri pek çok arkadaşım önermemişti :( Daha bilindik markalara yönelmem öneriliyordu genel olarak. G0'ı da o şekilde aldım. Yoksa Decathlon'dan bakıyordum ben kendi kendime.

Çıkabilirim ama Decathlon'daki bisikletleri pek çok arkadaşım önermemişti :( Daha bilindik markalara yönelmem öneriliyordu genel olarak. G0'ı da o şekilde aldım. Yoksa Decathlon'dan bakıyordum ben kendi kendime.
Pek çok arkadaşın önermediği zamanda aradığın bisiklet ile şimdiki arasında farklar olabilir.

Ben uzun yıllardır yol bisikleti kullanıyorum istanbul içinde. Sizin de belirttiğiniz şartlar ve isteklere göre yol bisikleti değil mtb olmasının daha doğru bir seçim olduğunu düşünüyorum. Bilinçli yazdım, fiyat olarak üst fiyat maalesef ama bu bisikletin (bence diğerlerinden) baya farkı var komponent olarak. İlerki zamanlarda birşey değiştirmek durumunda kalınca anlarsınız. Tabi bu bir seçenek karar sizin.

Elbette öyledir.
İlk bisikletimi Decathlon dan almıştım. Ben aldığımda alur 700 diye bir model vardı, o zaman için bile gayet iyi bir bisikletti hala üzülürüm alamadığıma. Ancak o günden bu güne başka bir bisikletini tavsiye etmiyorum Decathlonun. Yardım edememeleri bir yandan, bir yandan bisikletlerinin fahiş fiyatta ve son derece kötü olmaları cabası. Kadrolar kötü işçilikler kötü, komponentler karışık ne ararsan var. Bu konuda iki tane sempatik bulduğum firma var (o da yine aslında modeline göre değişiyor) Salcano vs Bisan. Yol bisikleti alıyor olsam mesela Bisan ın Reload modelini alırdım. Bunun haricinde de alınabilecek bir bisiklet yok. Herzaman Shimano Tiagra altındaki setlere bulaşmamak lazım. Kadrolar eskiden alimunyumda bile farkediyordu, hafif ve güzel alu gövdeler vardı artık onları göremiyorum hepsi ucuz işçilikle yapılmış ağır ve kötü. Specialized Allez sprint herhalde üretilmiş en güzel alu kadrolardan biri olacaktır. Siz üzerinde şu var bu var diyorsunuz ama bunların uyumluluğunu düşünmüyorsunuz. Bottom bracket in standartından bile başlıyor uyumluluk problemleri. Tek basit bir kuralı takip ederseniz işleriniz kolaylaşır, marka ve modelinin bütün bisiklet komponentlerinden kullanılıp kullanılmadığını saptamak. Yani tiagra ise, frenden kasete kadar hepsinin aynı model olması doğru olandır. (gerçi artık zincirler tamamen başka birşey olarak kullanılıyor ama sorun değil zaten değişecek acemilik atılana kadar)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı