30000 TL'ye yazılım ve oyun için laptop önerisi

Bütçe
30.000

DennYEZ

Kilopat
Makaleler
2
Asıl masaüstü bilgisayarımda 3060 Ti i7 10700 var bu kadar olmasına gerek yok. Ekranının 120Hz olması; Unity, Unreal Engine gibi motorlarda problem çıkmaması ve büyük bir SSD depolama alanının olması önemli. Şarjının da çabuk bitmemesi tercihen daha iyi olur önerilerinize açığım.

Hocam platformer değilde, 3d calışacaksan en az 4050 kartı olanlara bakmalısın. Ki bende 4050 var o bile 4k kaplama yaparsam yeter daha zorlama diyor.

Öneriniz nedir? 16 serilerine bakmam mı lazım yoksa direkt başka markaya mı?

Fiyatı bi' tık arttırıp bunu alabilirseniz çok iyi olur. Hem MUX mevcut hem de 120 Watt güç çekiyor kart. Ayriyeten HP pil ömrüne çok önem verdiği için sizi tatmin edecektir ama tek sıkıntı burada panel. %45 NTSC sizi yazılım konusunda pek tatmin etmeyebilir.

Acer Nitro modelinde de 140 Watt full performans çekiyor. Paneli de bi' tık daha iyi. bu modeldeki tek eksi yanı pil ve ekran boyutu. Yani size kalmış. İki model de tercih edilebilir bu fiyat skalasında. Eğer yerinizde olsam hem yazılım hem oyun olarak bakacaksak size Acer Nitro öneririm.

Son düzenleme:

Fiyatı bi' tık arttırıp bunu alabilirseniz çok iyi olur. Hem MUX mevcut hem de 120 Watt güç çekiyor kart. Ayriyeten HP pil ömrüne çok önem verdiği için sizi tatmin edecektir ama tek sıkıntı burada panel. %45 NTSC sizi yazılım konusunda pek tatmin etmeyebilir.

Acer Nitro modelinde de 140 Watt full performans çekiyor. Paneli de bi' tık daha iyi. bu modeldeki tek eksi yanı pil ve ekran boyutu. Yani size kalmış. İki model de tercih edilebilir bu fiyat skalasında. Eğer yerinizde olsam hem yazılım hem oyun olarak bakacaksak size Acer Nitro öneririm.
İkisi arasında cidden kararsız kaldım HP'nin SSD'si 1TB Acer Nitronunki 500GB onun dışında dediğiniz farklılıklar da mevcut ne yapsam bilemedim 😅

İki model de tercih edilebilir. Size modellerin artı-eksi yönlerini anlattım, ona göre kafanızda şekillendirerek tercihinizi yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı