300000 TL Araba Önerisi

zizi

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar merhaba. Babam ile araba bakıyoruz. 300000 TL gibi bir paramız var. Elimize bu kadar para geçmişken 0 araba keyfini yaşamak istiyoruz. Ben yeni yeni araştırmaya başladım arabalar ve özelliklerini fakat bayağı karmaşık ve çok bilgi varmış. O yüzden bilen insanların fikirlerine ihtiyacım var. Sedan olmasını istiyoruz. Ben şimdilik 3 tane opsiyon belirledim araştırmalarımın sonucu bunları yazacağım ama farklı fikirlere de açığım. İlk olarak en yakın olduğumuz ve aklımızdaki model daha önce de kullandığımız ve çok memnun kaldığımız arabamız Toyota corolla. Ben çok az yakması sebebiyle hibrit modellere çok odaklandım. Bayiye gidip baktık. Sanrooflu modellerinde tavanın arka koltuğu sıkıştırması beni biraz rahatsız etti ama sanroofsuz nodellerinde o sorun yok. O yüzden flame paketi ideal geldi. İkinci olarak Honda civic düsündük. 1.6l benzinli versiyon veya 1.5 Turbo benzinli versiyon ilgimizi çekti çünkü çok hoş görünüyor. Tam bu versiyonları arasındaki eco modeli tüplü olduğu için eledim( belki çok gelişmişlerdir bilmiyorum ama tüplü araba kötüdür ve güvensizdir diye bir imaj kalmış aklımda). Son olarak da scoda octavia 1.5 Elite modelini düşündüm. Araştırdım kadarıyla çok övülmüş. İyi yaptığı bir şeyler var demek ki. Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Arkadaşlar merhaba. Babam ile araba bakıyoruz. 300000 TL gibi bir paramız var. Elimize bu kadar para geçmişken 0 araba keyfini yaşamak istiyoruz. Ben yeni yeni araştırmaya başladım arabalar ve özelliklerini fakat bayağı karmaşık ve çok bilgi varmış. O yüzden bilen insanların fikirlerine ihtiyacım var. Sedan olmasını istiyoruz. Ben şimdilik 3 tane opsiyon belirledim araştırmalarımın sonucu bunları yazacağım ama farklı fikirlere de açığım. İlk olarak en yakın olduğumuz ve aklımızdaki model daha önce de kullandığımız ve çok memnun kaldığımız arabamız Toyota corolla. Ben çok az yakması sebebiyle hibrit modellere çok odaklandım. Bayiye gidip baktık. Sanrooflu modellerinde tavanın arka koltuğu sıkıştırması beni biraz rahatsız etti ama sanroofsuz nodellerinde o sorun yok. O yüzden flame paketi ideal geldi. İkinci olarak Honda civic düsündük. 1.6l benzinli versiyon veya 1.5 Turbo benzinli versiyon ilgimizi çekti çünkü çok hoş görünüyor. Tam bu versiyonları arasındaki eco modeli tüplü olduğu için eledim( belki çok gelişmişlerdir bilmiyorum ama tüplü araba kötüdür ve güvensizdir diye bir imaj kalmış aklımda). Son olarak da scoda octavia 1.5 Elite modelini düşündüm. Araştırdım kadarıyla çok övülmüş. İyi yaptığı bir şeyler var demek ki. Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Toyota corolla hibrit almanı önermem vergi bakımından çok kötüler. Ayrıca benzinli 1.5 motor olarak revize edildi 2020 modellere göre performans düşüşü bariz var ve lpg uyumlu değiller o yüzden Toyota almanı önermem. Hondo Civic 230 bin liralara belki düşebilir mart ayı içinde euro ve dolar kuru geri geliyor.

Bir de bu fiyat konusu var. Youtube da izlediğim tüm videolar fiyatların düşeceğini söylüyor. Biraz daha beklenmeli mi?

Toyota corolla hibrit almanı önermem vergi bakımından çok kötüler. Ayrıca benzinli 1.5 motor olarak revize edildi ve lpg uyumlu değiller o yüzden Toyota almanı önermem.
Yeni Corollaların tasarımı çok kötü, özellikle stop farları beni ayar ediyor.
Ek olarak BMW 4 kasa da bakabilirsiniz.
Bir de bu fiyat konusu var. Youtube da izlediğim tüm videolar fiyatların düşeceğini söylüyor. Biraz daha beklenmeli mi?
Hayır beklemeyin, ülkede yeni sanayiler açılmadığı sürece ya da büyük gelişmeler olmadığı sürece fiyatlar düşmez. Zam bile gelir. Alabiliyorken alın.

Şahin al o paraya.
Kendini komik mi zannediyorsun?
Civic 300K olmuş, hay böyle ülkenin.
Bence full plastik Civic'e 300K vereceğinize 2018-2019 Audi A3 Sportback/Sedan full paket alın.
@326001 hocam da tavsiye verebilir.
Aslında, A3 küçük araba. Bütçeye pek bakmadım telefondayım ama, dediğin gibi 0 almak yerine dolu bir 2/3 yaşındaki araç alınabilir.

Yeni corollaların tasarımı çok kötü, özellikle stop farları beni ayar ediyor.
Ek olarak BMW 4 kasa da bakabilirsiniz.

Tasarımlarına diyecek söz yok çok sevdiğim tasarım sadece motorlarını sevmedim.
Bir de bu fiyat konusu var. YouTube'da izlediğim tüm videolar fiyatların düşeceğini söylüyor. Biraz daha beklenmeli mi?

Mart ayında düşebilir. Mart ayını bir gör düşmezse nisan da düşme ihtimalı var 1 vergi dilimi düştüğünde 30 bin 40 bin kar edebilirsin o arabalarda.

İkinci el araç alınmaz şu zamanda. Sıfır araçların da fiyatının düşmesi bekleniyor. Dünya genelinde aşılama arttığı için üretim miktarı artırılıyor.

Geri
Yukarı