Valorant ani FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10
Yüksek performansı kapattım derken güç seneği olan mı? @Gonzaless
Ya knk bu fps düşmesi azaldı bios güncelemesi yaptım azaldı eskisine nispeten benim dediğim şey ise nvida ekran kartlarının oyunlara göre ayar yapılmasıydı ben yüksek perfonmansa çekmiştim sonra tekrar düzeltince daha az olmaya başladı

Merhaba Valorant FPS sorunu yaşıyorum. Özelikle ölüm maçında aldığım FPS 80 lerdeyeken 10'a 5 düşüyor sonra tekrar 80'lere çıkıyor bu oyun ayarlarımdan kaynaklı değil bütün oyun ayarlarımı ne yaptıysam da düzeltemiyorum.

FPS de bir sıkıntı olmadığında tekrar girdiğimde yine aynı şekilde ani düşüler oluyor 10 sn boyunca derecesizde 130 FPS'e kadar çıkıyorum. Bir anda 10 FPS sonra tekrar 130 FPS alıyorum. Sürekli bu döngü içerisinde NVIDIA kontrol panelinde entegre grafik denedim olmadı. Yüksek performanslı seçtim olmadı. Her şeyi tekrar stok yaptım olmadı. Bilmiyorum. NVIDIA da yanlış mı seçiyorum bilmiyorum.
İstediğini sorabilirsiiz.
Sistem özelikleri: Intel Core i5 8.nesil 8 GB RAM 2 GB NVIDIA ekran kartı 2 GB Intel'in ekran kartı toplam 4G ekran kartı 3.9 turba GHz var GTA 5 rahat kaldırıyor ama Valorant'a dediğim gibi ha oldu diyorum bu ayar ertesi gün tekrar bu şekilde FPS düşüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bur da yüksek performanslı ekran kartını seçtim.

Sorunu çözebildin mi bende aynı sorunu yasıyorum. 200 FPS'lere cıkarkan bir anda 50-60 düsüyor FPS bende.

Arkadaşlar sorunu sanırım çözdüm. Yüksek performanslıyı kapattım, düzelti. Gerekli Windows güncelemelerimi yaptım. Laptop kullanıcısıyım zaten 4 fan alttan en son derece soğutuyor. 2 yıl bile dolmadığından gerek yok macuna. Fan temizliği yaptım zaten 1-2 ay önce. Makineyla üfürdü, tertemiz içi.
Bu arada ben de isterim 16 GB ile oynayayım. Zaten stoksuz bu laptop 4 GB veriyor. Diğer slota aynı RAM'i aldım 4 GB'lık. 8 GB +4 GB toplam 12 GB olacaktı ama uyuşmadı. Mecburi 4+4 yaptım. 8 ile oynuyorum. Ben de farkındayım yani 8 az olduğunu ama zaten çok önemli değil. Seneye TYT var. Ondan sonra 10.000 TL'den fazla iyi bir sitem kuracağım. O zaman 32 GB RAM taktırtacağım.
hocam yüksek performans derken neyi kast ettin

Son düzenleme:
Merhaba Valorant FPS sorunu yaşıyorum. Özelikle ölüm maçında aldığım FPS 80 lerdeyeken 10'a 5 düşüyor sonra tekrar 80'lere çıkıyor bu oyun ayarlarımdan kaynaklı değil bütün oyun ayarlarımı ne yaptıysam da düzeltemiyorum.

FPS de bir sıkıntı olmadığında tekrar girdiğimde yine aynı şekilde ani düşüler oluyor 10 sn boyunca derecesizde 130 FPS'e kadar çıkıyorum. Bir anda 10 FPS sonra tekrar 130 FPS alıyorum. Sürekli bu döngü içerisinde NVIDIA kontrol panelinde entegre grafik denedim olmadı. Yüksek performanslı seçtim olmadı. Her şeyi tekrar stok yaptım olmadı. Bilmiyorum. NVIDIA da yanlış mı seçiyorum bilmiyorum.
İstediğini sorabilirsiiz.
Sistem özelikleri: Intel Core i5 8.nesil 8 GB RAM 2 GB NVIDIA ekran kartı 2 GB Intel'in ekran kartı toplam 4G ekran kartı 3.9 turba GHz var GTA 5 rahat kaldırıyor ama Valorant'a dediğim gibi ha oldu diyorum bu ayar ertesi gün tekrar bu şekilde FPS düşüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bur da yüksek performanslı ekran kartını seçtim.

Sorunu yaşanyanlar vardır diye yazıyorum bende NVIDIA reflex açık+takviye seçili idi bunu kapalıya alınca sorunum çözüldü NVIDIA Reflex yanılmıyorsam ayarlar sekmesinde grafikler bölümünde bir yerdeydi.

Geri
Yukarı