3000MHz RAMleri 3200'e Overclock yapmak

KollarimİVerin

Hectopat
Daha fazla  
Oynadığım oyunda 30FPS+ almak istiyorum. Dolayısıyla RAM'lerimi Overclock etmem lazım. Bunu nasıl yapacağım?

Düz mantık 1.35'de olan voltajı 1.36'ya çekip 3200MHz'de denemek herhangi bir zarar verir mi? Ayrıyeten, sırf 3200MHz ayarladığım için CL değerlerinde oynama yapmam gerekli mi?

F4-3000C16D-16GVRB
(ÜSTTE GÖRMÜŞ OLDUĞUNUZ RAM'İN ÜRÜN KODUDUR)

Kafamda kısaca; "Voltaj arttırayım, 3200MHz yapayım, bu kadar yeter daha bi' ayar yapmama gerek yok." mantığı var. Yanlış mı düşünüyorum? Her ayrı yardımınız için teşekkür ederim.

3000'den 3200'e çıkarken voltaj vermeye gerek yok. Direkt olarak XMP ayarları ile 3200 MHz'e çekin. Çoğu RAM'de sıkıntı olmayacaktır.

1.45V üstü tehlikeli sayılabilir.

Daha önce OC deneyiminiz yoksa aslında çokta o toplara girmeyin derim. Sandığınız gibi 30+ FPS almanız mümkün olmayabilir.

3000'den 3200'e çıkarken voltaj vermeye gerek yok. Direkt olarak XMP ayarları ile 3200 MHz'e çekin. Çoğu RAM'de sıkıntı olmayacaktır.

1.45V üstü tehlikeli sayılabilir.
XMP ayarı muhtemelen ya bende yok, ya da ben bulamadım Anakartım ASUS B350M-A D.O.C.P. ayarı var.
Daha önce OC deneyiminiz yoksa aslında çokta o toplara girmeyin derim. Sandığınız gibi 30+ FPS almanız mümkün olmayabilir.
Hayır, daha öncesinde hiç OC yapmadım. Tecrübemde yok. Bu ilk olacak tabii tavsiyeleriniz önemli. Eğer güvenli ise, deneyeceğim fakat değil ise rafa kaldıracağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı