3000TL İle GTX 970 Sistem Toplama

SosyopatBeuis

Hectopat
Daha fazla  
Evet öncelikle herkese merhaba kendime bir sistem topladım ve sizlere göstermek istedim bundaki amacım değiştirmem gereken şeylerin olup olmadığını öğrenmektir. Yardım ederseniz mutlu olurum sistemin fotoğrafı aşağıda.

bandicam 2016-08-29 01-03-44-927.jpg

Sizlere bir sorum daha var GTX970 & RX480 sizce hangisi daha iyi karar veremedim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet öncelikle herkese merhaba kendime bir sistem topladım ve sizlere göstermek istedim bundaki amacım değiştirmem gereken şeylerin olup olmadığını öğrenmektir. Yardım ederseniz mutlu olurum sistemin fotoğrafı aşağıda.

Eki Görüntüle 183935

Sizlere bir sorum daha var GTX970 & RX480 sizce hangisi daha iyi karar veremedim?

Anakarttan biraz fazla kısmışsınız gibi geldi ekran kartı modelini bir tık düşürüp anakartı yükseltmenizi öneririm.

Eki Görüntüle 183935

Öncelikle gtx 970 ve rx 480 konusuna değinmek istiyorum. RX 480'İn özel soğutmalı modelleri çıkmadı. Ve öyle gözüküyor ki uzun süre ( 1-2 Ay) çıkmayacak. O yüzden 3000 tl bütçe için rx 470'e yönelmenizi tavsiye ederim. Attığım sistem çok iyi. Biraz bütçe ekleyip (100 veya 200 TL) anakartı yükseltmenizi tavsiye ederim.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    29,3 KB · Görüntüleme: 76
Anakarttan biraz fazla kısmışsınız gibi geldi ekran kartı modelini bir tık düşürüp anakartı yükseltmenizi öneririm.

Benchmark testlerinde gördüğüm kadarıyla RX480 1 2 adım önde GTX970'den eminmisiniz ?

Öncelikle gtx 970 ve rx 480 konusuna değinmek istiyorum. RX 480'İn özel soğutmalı modelleri çıkmadı. Ve öyle gözüküyor ki uzun süre ( 1-2 Ay) çıkmayacak. O yüzden 3000 tl bütçe için rx 470'e yönelmenizi tavsiye ederim. Attığım sistem çok iyi. Biraz bütçe ekleyip (100 veya 200 TL) anakartı yükseltmenizi tavsiye ederim.

O zaman senin gösterdiğin sistemi bir düşüneyim.

Eki Görüntüle 183994 Bütceyi Geçtiğimi Biliyorum Ama Böyle Daha İyi Oldu Diye Düşünüyorum
Diğer parçalardan kısıp 1000 Tl'ye Gtx 1060 alınmaz. O bütçeye de 16 Gb ram olmalı bence. Anakartı çok yükseltiyorsunuz arkadaşlar. Anakartların çipseti önemli yoksa o GAMİNG ibaresine kanmamalısınız. Hem attığın Gtx 1060'lı sisteme MSI Radeon RX470 GAMING X 8G 8GB 256Bit GDDR5 Ekran Kartı Bu ekran kartı yakışır. Hem ilk attığım sistemdeki kasada 5 fan, senin attığında 2 fan takılı.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı