GTX 970 ile Sistem Toplama

ErenKaralar

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar GTX 970 ile en ucuz şekilde nasıl bir bilgisayar toplanabilir? İşlemci de Skylake olmasını isterim. SSD de bulunan nasıl bir sistem önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 970 ve SSD bulunan bir sistemi 30-40 bin dolara da toplayabiliriz. Alacak mısın bu düzeyde de?
Bütçe belirt.

Ucuz olma kavramı kişiden kişiye değişir. Bütçe belirtmediğin sürece yardımcı olamayız.

Bu sistem alabileceğiniz en ucuz ve kaliteli sistem bana göre. Kasa ve PSU seçimi size kalmış ileride upgrade edeceğim diyorsanız 750W, uzunca bir süre kullanırım gerek yok diyorsanız 650W bir PSU yeterli olacaktır. Ayrıca i3 6100 ve GTX 970 darboğaz yaşatmıyor. Videolarını izleyebilirsiniz. Performans olarak i5 6500 ile arasında 5 FPS fark var yok fakat ileriyi düşünürseniz her ne kadar 4 çekirdek gibi çalışırsa çalışsın yeni çıkacak oyunlarda sorun yaşatabilir. Fakat şunu da söyleyeyim işlemci 400TL. 1 yıl sonra daha iyi bir işlemciyle değiştirebilirsiniz diye düşünüyorum. Bu benim düşüncem öneri ve eleştirilere tamamen açık.
ucuz970.png

Merhaba, anladığım kadarıyla oyun için sistem toplayacaksın bu nedenle ekran kartını güçlü seçiyorsun. Geriye kalan parçalarıda belirli bir seviyede ama üst düzey olmayanlardan seçmek istiyorsun. Tavsiyem minimum i5 6400 işlemci seçmen ama üste 70-80 TL vererek i5-6500'de alabilirsin. 6400 işlemci 650 TL, 6500 işlemci ise 730 TL civarlarında. Anakart olarak 400 TL'ye MSİ B150 Gaming M3 seçebilirsin, daha ucuz olsun diye 325 TL'ye bazooka'da seçebilirsin ama tek ekran kartı slotu var ve oyun anakartlarında giriş seviyesi. RAM olarak 2*8 GB yani 16 GB Kingston DDR4 2133 MHZ ram sana fazlasıyla yeter, tek 8 GB alıp ileride yanına bir tane daha aynısından takabilirsin sana kalmış. SSD olarakda yine Kingston 240 GB Fury modelini tercih edebilirsin, 120'de alabilirsin ama emin ol alınca pişman olursun. Windows kurulunca yanına programlar birde GTA 5 tamamdır SSD'de 1 mb boş yer kalmayacak, ama tabi bütçe yoksa 120'de seçilebilir hiç olmamasından iyidir. Fiyat belirtmediğin için böyle yazdım bütçe belirtirsen herşeyiyle bir sistem tavsiyesi vermeye çalışırız.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı