3000TL klavye önerisi

Error

Hectopat
Makaleler
1
Kesinlikle tam boy klavye istemiyorum. En azından F tuşları bulunan, yön tuşları bulunan bir klavye istiyorum. Darmoshark K8 almayı düşünüyorum. Custom yapabilirsek neler çıkar? @SF24 @Güllaç

Amazon.com.tr
Bu önerimdir.
Bunu kullanıyorum.

Gamepower üst segment ürün mü çıkarmış? Vay be. %60 tercih etmeyeceğimi belirtmiştim.

Kesinlikle tam boy klavye istemiyorum. En azından F tuşları bulunan, yön tuşları bulunan bir klavye istiyorum. Darmoshark K8 almayı düşünüyorum. Custom yapabilirsek neler çıkar? @SF24 @Güllaç

Custom yaparsanız GMK67 falan yapabilirsiniz, bütçenize uyar, tabii yurt dışından gelmesini beklemeniz gerek.

Bunun F Tuşları var

(yaw linkler allak bullak olmuş kusura bakmayın)

Hocam şimdi DS K8 3000TL fiyatına göre ortalama bir klavye, ben şahsen kasasından dolayı pek beğenmiyorum, ben tercih etmezdim.

5075B+ var. Şuan alsanız 3200TL civarına gelir. Fiyatını hak ediyor mu derseniz DS K8'den daha fazla hak ediyor fakat yine de 3000TL+ gibi bir fiyattan ötürü tercih etmezdim.

AK820 Pro var. Şuan alsanız 2200-2500TL civarına geliyor ve fiyatını hak ediyor diyebilirim. Ortalama 2350TL gibi bir fiyata alınabilecek en iyi klavyelerden bence. Epomaker için indirim kodu "10ANGELPGC".

Eğer 3500-3800TL gibi bir bütçeye çıkarım derseniz HI75 öneririm. HI8 de önerirdim fakat şuan WhatGeek kapalı, Epomaker'da yok ve AliExpress'te de alınabilecek resmi bir satıcı olmadığı için HI8'i unutun derim, ama ulaşılabilir olsaydı çok iyi bir seçenek olurdu. Barebone HI75 şuan Epomaker'da yaklaşık 2150TL, vergiler ile beraber 2800TL olur diye tahmin ediyorum. Kitin yanına da AliExpress'ten idarelik uygun fiyatlı keycap ve switch alsanız onlar da 1200TL ye geliyor desek 4000TL'ye bal gibi alüminyum bir klavye toplamış olursunuz. Ha bu arada HI75'in Epomaker'da pre-built hali de var, o da vergilerle beraber yaklaşık 3600TL'ye denk gelir diye tahmin ediyorum.

Uzun zamandır piyasayı çok yakından takip etmediğim için aklıma gelen TKL, %75 klavyeler bunlar fakat hani Türkiye şartları için bu klavyelerden başka çok fazla seçenek olduğunu sanmıyorum, varsa da hakkınızı helal edin.

Hocam şimdi DS K8 3000TL fiyatına göre ortalama bir klavye, ben şahsen kasasından dolayı pek beğenmiyorum, ben tercih etmezdim.

5075b+ var. Şu an alsanız 3200TL civarına gelir. Fiyatını hak ediyor mu derseniz DS k8'den daha fazla hak ediyor fakat yine de 3000TL+ gibi bir fiyattan ötürü tercih etmezdim.

AK820 Pro var. Şu an alsanız 2200-2500TL civarına geliyor ve fiyatını hak ediyor diyebilirim. Ortalama 2350TL gibi bir fiyata alınabilecek en iyi klavyelerden bence. Epomaker için indirim kodu "10angelpgc".

Eğer 3500-3800TL gibi bir bütçeye çıkarım derseniz Hi75 öneririm. HI8 de önerirdim fakat şu an whatgeek kapalı, Epomaker'da yok ve AliExpress'te de alınabilecek resmi bir satıcı olmadığı için HI8'i unutun derim, ama ulaşılabilir olsaydı çok iyi bir seçenek olurdu. Barebone Hi75 şu an Epomaker'da yaklaşık 2150TL, vergiler ile beraber 2800TL olur diye tahmin ediyorum. Kitin yanına da AliExpress'ten idarelik uygun fiyatlı keycap ve Switch alsanız onlar da 1200TL'ye geliyor desek 4000TL'ye bal gibi alüminyum bir klavye toplamış olursunuz. Ha bu arada Hi75'in Epomaker'da pre-built hali de var, o da vergilerle beraber yaklaşık 3600TL'ye denk gelir diye tahmin ediyorum.

Uzun zamandır piyasayı çok yakından takip etmediğim için aklıma gelen TKL, %75 klavyeler bunlar fakat hani Türkiye şartları için bu klavyelerden başka çok fazla seçenek olduğunu sanmıyorum, varsa da hakkınızı helal edin.

Helal olsun hocam, Custom toplamak benim pek yapabileceğim iş gibi gelmiyor. AK820 Pro veya K8 tercih edeceğim gibi duruyor.

Helal olsun hocam, Custom toplamak benim pek yapabileceğim iş gibi gelmiyor. AK820 Pro veya K8 tercih edeceğim gibi duruyor.
Toplarsınız hocam çok basit, tüm eşyalar geldikten sonra önce switchleri sonra keycapleri takıyorsunuz oluyor. Dikkat etmeniz gereken tek nokta switchlerin pinlerini kırmamak, yani deliğe denk getirmek. O da kolay zaten.

Geri
Yukarı