3000TL Laptop Önerisi

MysticVezonTR

Kilopat
Yakın bir kız arkadaşımın laptopa ihtiyacı var. Kız dememin sebebi cinsiyet ayrımı asla değil sadece oyun oynamayacağını ve genellikle internette video izleyip sörf yapacağını belirtmek. Kendisi zorlayabilirse en fazla 3000 TL'ye hafif, ince, ısınmayan, donma-kasma yapmayan ve siyah renge sahip olmayan bir laptop istiyor. Özellikle ısınma sorunu çok yaşadığı için bu konu biraz hassas. Herkese iyi günler dilerim. :)

Oyun oynanmayacaksa bu iş görecektir:
Lenovo V330-15IKB Intel Core i5 8250U 8GB 500GB

İsterse SSD takabilir.
Size şöyle diyeyim kendisi internette video ve Office programları dışında bir şey yapmıyor. Ders çalışmak ve o tür işlerde kullanacağı için bu yeterli gelebilir. Ama ürün hafif midir ve soğutması nasıldır, ısınma problemi yaşamak istemiyor çünkü. :kararsız:

Hocam ürünün içinde ekran kartı bile yok. I5 8250U ve 8GB RAM ile günlük ihtiyaçları çok iyi bir şekilde karşılayacaktır. SSD de takarsa harika olur. Ağırlığı attığım linkte yazıyordur muhtemelen.

Oyun oynamayacağı için ısınacağını sanmam. Lenovo kullanıp ısınma sorunu yaşayan pek görmedim.

Hocam ürünün içinde ekran kartı bile yok. I5 8250U ve 8GB RAM ile günlük ihtiyaçları çok iyi bir şekilde karşılayacaktır. SSD de takarsa harika olur. Ağırlığı attığım linkte yazıyordur muhtemelen.

Oyun oynamayacağı için ısınacağını sanmam. Lenovo kullanıp ısınma sorunu yaşayan pek görmedim.
SSD nedir onu bile bilmiyordur bundan eminim. :D Kendisine anlatırım ama gerek duyacağını sanmam. Bir kaç fikir daha olması için önerebileceğiniz başka modeller var mıdır acaba bu kriterlere uyan?

Yani bana kalırsa o en iyisi. Hele SSD takıldı mı tamamdır. Alternatif bulamadım ben. Diğer arkadaşlar önerebilirler belki.

Böyle bir şey var:
Lenovo V330-15IKB Intel Core i5 8250U 4GB 1TB + 128GB SSD R5 Fiyatı

İlk attığımdan 400TL daha pahalı. Ekran kartı var, SSD var bir de 1TB HDD var. RAM daha düşük. Farkı bu kadar.

Yani bana kalırsa o en iyisi. Hele SSD takıldı mı tamamdır. Alternatif bulamadım ben. Diğer arkadaşlar önerebilirler belki.

Böyle bir şey var:
Lenovo V330-15IKB Intel Core i5 8250U 4GB 1TB + 128GB SSD R5 Fiyatı

İlk attığımdan 400TL daha pahalı. Ekran kartı var, SSD var bir de 1TB HDD var. RAM daha düşük. Farkı bu kadar.
SSD bilgisayardaki işlerini hızlandırır ayrıca 1TB HDD hayli hayli kendisine yetecektir ama 4GB RAM biraz az mı kalır acaba ya? :kararsız:

SSD olduğu için sistem seri çalışacaktır. Bir sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum.

SSD olduğu için sistem seri çalışacaktır. Bir sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum.
Bilemedim ya kendisi çok uzun yıllar kullanacak laptopu, o yüzden kafam karışık. Ama daha ucuz olduğu için ilk attığınızı alacak sanırsam.
Kendisi zaten bilgisayar işlerinden pek anlamaz, anlamasa bile ben de SSD alıp takabilirim ama 3000'i çok zorlayamayabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı