3000TL monitör tavsiyesi

alibey26

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba bütçem 3000TL iyi bir ürün varsa biraz daha arttırabilirim. Kafamda bazı sorular var.
1-) VA ve IPS panel arasında kaldım. Bunların farkları nedir?
2-) Hangi panellerde ghosting sorunu olmaz?
3-) Ekran kartım NVIDIA bu yüzden G-Sync destekleyen bir monitör mü almalıyım yoksa başka bir teknoloji her iki marka için de kullanılabiliyor mu?

Monitörü oyun ve film dizi için kullanacağım.
24inc istiyorum 27 gözüme çok büyük geldi.
144Hz 1ms.
Önerilerinizi bekliyorum teşekkürler.

Her panelde ghosting olaniliyor fakst en düşük oran IPS'te diye biliyorum. Aynı şekilde renk doğruluğu da aynı fiyattaki modellerde IPS'te daha yüksek oluyor.

Her panelde ghosting olaniliyor fakst en düşük oran IPS'te diye biliyorum. Aynı şekilde renk doğruluğu da aynı fiyattaki modellerde IPS'te daha yüksek oluyor.
Teşekkürler ips almak daha mantıklı o zaman

Freesync olduğunda nvdia ile uyumlu çalışır mı ?

Teşekkürler IPS almak daha mantıklı o zaman.

FreeSync olduğunda NVIDIA ile uyumlu çalışır mı?

FreeSync - gsnyc teknolojileri V-Sync, yani yırtılmaları önleyip FPS'nin ekran Hz değerine sabitlenmesiyle ilgili bir teknolojidir, ekran kartının bir önemi yok yazılımsal olarak yapıyor çünkü, tüm kartlarla uyumluca çalışır.

FreeSync - gsnyc teknolojileri V-Sync, yani yırtılmaları önleyip FPS'nin ekran Hz değerine sabitlenmesiyle ilgili bir teknolojidir, ekran kartının bir önemi yok yazılımsal olarak yapıyor çünkü, tüm kartlarla uyumluca çalışır.
Anladım teşekkür ederim peki siz bu monitörü kullanıyor musunuz ?

FreeSync ve G-SYNC farkı ne oluyor neden ayrılmışlar?

Hocam şimdi bakdımda yanlış bilgi vermişim size, özür diliyorum. FreeSync teknolojisi yanlızda AMD kartlarda çalışıyormuş, G-SYNC ise NVIDIA'da. Kullanıma engel olmaz ancak ekranda Hz değerinden çok daha yüksek FPS değerleri alınırsa yırtılmalar olabilir, işte onu 165'e sabitleyerek çözebilir misiniz bilemiyorum.

Hocam şimdi bakdımda yanlış bilgi vermişim size, özür diliyorum. FreeSync teknolojisi yanlızda AMD kartlarda çalışıyormuş, G-SYNC ise NVIDIA'da. Kullanıma engel olmaz ancak ekranda Hz değerinden çok daha yüksek FPS değerleri alınırsa yırtılmalar olabilir, işte onu 165'e sabitleyerek çözebilir misiniz bilemiyorum.
Bende biraz araştırdım da freesync de bu işlem yazılımsal olarak gsync de donanımsal olarak yapıldığından gsync daha kaliteli ve neredeyse yırtılma olmadan çalışıyormuş freesync de yırtılmalar oluyormuş. Bu yüzden almışken gsync olanı almak mantıklı gibi

Asus TUF Gaming VG249Q1A 23.8” 1ms 165Hz (HDMI+Display) Freesync Full HD IPS LED Monitör
https://www.hepsiburada.com/asus-tu...=Vizyon+Bilgisayar&url_src=ios-product-detail
Şu monitör nasıldır daha uyguna aynı özelliklerde bulunabilir mi yoksa bütçeyi arttırmaya değer mi ?

Son düzenleme:
Bende biraz araştırdım da FreeSync de bu işlem yazılımsal olarak G-SYNC de donanımsal olarak yapıldığından G-SYNC daha kaliteli ve neredeyse yırtılma olmadan çalışıyormuş FreeSync de yırtılmalar oluyormuş. Bu yüzden almışken G-SYNC olanı almak mantıklı gibi.

ASUS TUF Gaming VG249Q1A 23.8” 1ms 165Hz (HDMI+display) FreeSync Full HD IPS LED monitör.
https://www.hepsiburada.com/asus-tu...=Vizyon+Bilgisayar&url_src=ios-product-detail
Şu monitör nasıldır daha uyguna aynı özelliklerde bulunabilir mi yoksa bütçeyi arttırmaya değer mi?

Gayet güzel, bu fiyatı görünce TN panel bekliyordum ancak IPS imiş, alabilirsiniz.

Gayet güzel, bu fiyatı görünce TN panel bekliyordum ancak IPS imiş, alabilirsiniz.

Kanka bu monitörü ben de düşünüyorum da çok laf ediyorlar neredeyse tüm monitörlere çok konu okudum forum gezdim 5-6 aydır, ölü pixel ghosting ve benzeri hatalar olur diyorlar illa 6-7bin mi vermemiz lazım yani. Bu monitör hem TUF serisinden kaliteli olması lazım aslında. Hepsiburada değişim iade yapar mı sıkıntı çıkarsa bir de onu mahkemeye vermekle uğraşmayalım.

Geri
Yukarı